Květen 2011

Brýle Wayfarer

22. května 2011 v 12:45 | ps-rosien |  Fashion
Jasně, že musím napsat alespon jeden článek o těhle kultovních brýlích. Naše oblíbené celebrity je už znají ( a nosí ) pěkných pár let, k nám do Česka se dostávají docela se zpožděním ( ostatně jako všechno, což mě nemálo mrzí ). Ve větším se u nás začaly objevovat minulý rok, i když to stále ještě byli jejich nositelé považováni za docela výstřední osoby. Můžu říct, že když sem v nich min. rok někdy vyšla ven, tady u nás v malém městě se na mě lidi koukali trošku jako na blázna:-). Tenhle rok už zná tyto úžasné brýle snad každý.
Proč říkám, že jsou úžasné? Z několika důvodů. Nejen, že sedí skoro každému ( a většině fakt hodně seknou! ), ale jsou prostě stylové! Můžete si vybrat ty s klasickými černými obroučkami, ale třeba i výrazné barvy, které by na jiných brýlích mohly vypadat kýčovitě, ale Wayfarerkám prostě sedí. V obchodech, na internetu.. se dají koupit napodobeniny, některé jsou skoro nerozpoznatelné od originálů, jsou levné, moc sice nevydrží, ale zase si jich můžete pořídit víc.. To už záleží na každém.
Pár obrázků:

Stará dobrá klasika, hodí se ke všemu, je určitě fajn mít jedny tolik nevýrazné, ty s barevnými obroučky nemůžete zkombinovat se vším.

Nedávno se mi hodně zalíbily tyhle, už týden je hrdě nosím:-):

Brýle Wayfarer jsou prostě super, takže směle do nich!
Jestli ale přece jen chcete něco originálnějšího, tyto brýle se nosí tolik, že pro vás nebudou to pravé ořechové. Můžete se inspirovat modními přehlídkami a tam nějaké ty "své" objevit. I když si říkám, že tenhle rok se návrháři trochu zbláznili, vrací se např. " lennonky" ( viz. obrázek ), což na mě už je velkýý úlet:-) :

Postrach jménem maturita

21. května 2011 v 20:49 | ps-rosien |  Rubrika beze jména:-)
Začnu vzpomínkou.. Moje o pár let starší sestra kdysi dělala maturitu. Já sem jí to jako malej nezkušenej prcek záviděla. Pořád sem se ptala: "Mamíí, proč Janička bude dělat maturitu? Já chci takyyy!" ( prostě blbec, vždyt to říkám:-)). A ted, po nějakých 13 letech, už mi do matury zbývá jeden jediný rok, který určitě rychle uteče, takže vlastně za rok touhle dobou už tu bude sedět naprosto vynervovaná holka.
Ale zase, bez nervů to asi nejde. Někoho dokonce nervozita vybičuje k větším výkonům ( to není můj případ:-)). Takže za mě tak: Strach je oká, ale v únosný míře. Je zbytečný, když se někdo bojí už jak dlouho předem, tím se zbytečně psychicky ještě víc deptá.
Mluvila sem s pár lidma, kteří už mají tuhle zkoušku dospělosti za sebou ( och, jak já jim závidím!!) a můžu vám říct, že 3/4 z nich se před maturitou šííleně bála, zbytek až na jednoho se trochu bál a co ten jeden člověk? No, jelikož je to jeden nic neřešící pohodář, byl prostě v klidu ( i takoví se najdou, ale moc jich asi nebude co?:-)). Taky sem se trochu poptala na jejich tipy pro budoucí maturanty a tady to nějak shrnu:
1. literatura- knížky je dobrý začít číst už s předstihem, nejpozději ve třetáku ( to mi připomíná, že bych měla začít:-D), protože kdo to nechá na posl. dva, tři měsíce před maturou, nejen že se mu to pak bude motat všechno do sebe, ale hlavně- jestli si půjčujete knihy z knihovny, je tu dost velké riziko, že takových lajdáků bude víc a tu vaši knihu vám někdo jiný vyfoukne třeba i přímo před nosem.
2. neučit se až o svatáku, nenechávat to na posl. chvíli. Každý se musí učit jinak, někomu stačí mín, někomu víc, ale pro všechny stejně platí- učit se předem!
3. Hodně lidem taky pomohlo učit se ještě s někým. Domluvte se třeba s kamarádem, který maturuje ze stejných předmětů a nějaké odpoledne se navzájem zkoušejte. Předem se domluvte na jaké téma, můžete si i jeden pro druhého připravit test.. Když jste každý z jiné školy, můžete se i naučit něco nového, což se pak u st. maturity může hodit!
4. Že vám nejde se učit? Je spousta strategií na to, jak se co nejlépe, nejrychleji..něco naučit. Bohužel neexistuje univerzální návod. Každý si musí najít sám, co mu vyhovuje. Tady si můžete zkusit rozlišit, jaký stud. tip jste:
http://english101.wz.cz/osobnost.htm
5. Je hloupost naučit se např. jen liché otázky. Je lepší se mrknout na všechny. Zkusit si o každé něco říct, protože když jí pak vytáhnete, alespon něco řeknete a učitel vám pak třeba trochu napoví..rozhodně lepší, než když o té otázce nebudete mít ani ponětí.
6. Den před zkouškou se už moc neučte. Nevyplatí se jít dlouho spát, to je prý vražedný!
Vím, že tipy dávat můžu, ale až mě to za rok bude čekat.. v žádném případě nemůžu 100% říct, že všechny knihy budu mít předem přečtené, otázky si budu o sv. týdnu už jen opakovat, naučím se je zodpovědně všechny... ale důležitý je se v nějaké volné chvilce nad maturitou zamyslet, říct si, co sí o ní myslím (př.: je to pro mě důležitá věc..), co všechno mě po ní čeká, co můžu dokázat, můžu si splnit své sny..a od toho nás dělí jen ten jeden krok- maturita! A to by bylo, abychom jí nezvládli!!
Hodně štěstí maturantům!!!

Vražedná kombinace mini+legín

10. května 2011 v 21:57 | ps-rosien |  Fashion
Určitě jste už někoho podobně oblečeného viděly, nebo samy kombinaci sukně a legín nosíte. Napíšu jenom svůj názor, nemusíte se mnou souhlasit, ale podle mě tohle je, bylo a snad i bude prostě out.Když sem dnes v tomto outfitu potkala asi pět holek, musela sem o tom napsat.
Nemluvím tady o všech legínách, některé kombinace se ještě dají, ukážu pár fotek později, ale riflová mini + černé 3/4 legíny, to je podle mě hrozná kombinace. Proč se to vůbec nosí? Vládne představa, že černá zeštíhluje. Ano, černé kalhoty, dobře střižené černé tričko.. Ale legíny a mini? To nesluší ani štíhlým holkám, jak by pak mohlo baculkám? Jsem jasně pro nošení klasických silonek, různých barevných punčocháčů, některé podkolenky také nevypadají špatně, ale kombinaci mini + legíny bych nejradši zprovodila ze světa!
Legíny mi samy o sobě ale vůbec nevadí. Hodně luxusně vypadají s prodlouženým trikem, což je ale kombinace spíš pro ty se štíhlejší a pevnou postavou. Určité! legíny se hodí i k šatům.
Tady je pár obrázků jako příklad:


Na závěr trocha extravagance:

Legíny se dají sehnat z různých materiálů, na výběr máte černou klasiku, veselé barvy i divoké vzory, proto s chutí do nich, jen už prosím ne rifl. mini + legíny!!:-)

Léto má být zábava

7. května 2011 v 15:05 | ps-rosien |  Rubrika beze jména:-)


Léto, léto, léto! Konečně se nám zase přiblížilo jedno z nejhezčích období roku. První myšlenka patří tomu, že tohle léto bude určitě fajn a že si ho pořádně užiju. Hned se ale ozve druhá, o hodně depresivnější. Proboha, celou zimu jsem se ládovala k prasknutí a ted mám vylézt v plavkách?! Možná někde u rybníka v lesích, kde budu jen já a maximálně moje rodinka. Ale na koupaliště? Mezi stovku lidí, která bude vyšší, štíhlejší a bla bla všechno než já?
Rozhodla jsem se říct všem těmhle myšlenkám STOP! Nechci už se každý rok stresovat takovouhle hloupostí ( a když se nad tím zamyslím, hloupost to opravdu je ), léto má být hlavně obdobím zábavy, neskutečné pohody, užíváním si, letních lásek, výletů.. Proč si tohle úžasné období kazit přemýšlením o své postavě a o tom, jak vypadá v plavkách? Každý kluk vám řekne, že vypadá skvěle! Trápíme se zbytečně, věřte mi, holky. Asi namítnete, že každý kluk se prvně podívá po holce se skvělou postavou, ale řekněme si, která z nás by neobhlídla vymakaného borce jako prvního? Ale neprohlídneme si pak všechny přítomné kluky? A nelíbí se nám snad skoro každá klučičí postava?Mě tedy ano:-)..
Samozřejmě nemluvím o extrémech. Přílišná vychrtlost neba naopak přílišná "vykrmenost". Vždycky se dá něco dělat. V prvním případě se pořádně najíst, v druhém jíst trochu méně. Nejúčinnější je samozřejmě cvičení. A že vás nebaví? To mě také ne. Ale co zkusit zábavnou zumbu nebo jiný tanec? Při takových aktivitách si ani neuvědomíte, že cvičíte a vida, vy vlastně hubnete a tvarujete postavu. Ani toto není nic pro vás? Nejlepší je vytáhnout kamarádku, přítele, psa..( meze se nekladou ) na pořádnou procházku!
Nedostatky se také dají zakrýt plavkami, příště vám zkusím dát nějaké tipy, jak se o to pokusit.
Ale ted vás prosím, zapomente na trápení s postavou a na léto se prostě jen těšte! Budu se těšit s vámi!

Proč vůbec jsi, nevěro?!

6. května 2011 v 19:40 | ps-rosien |  Láska
( Na úvod chci jen poznamenat, že tohle je můj první článek tady, je to spíš jen taková zkouška toho, jestli taky dokážu sesmolit něco alespon trošku smysluplného , takže to prosím berte s rezervou. Budu ráda za jakýkoliv připomínky, případně pochvaly ..Děkuju. )

Už samotné slovo: nevěra v nikom z nás nevzbudí dobrý pocit. I ten, kdo má ohromné štěstí a nikdy ji nezažil, při samotném zaslechnutí tohoto slova ztuhne hrůzou. Nebudu rozebírat, co že to ta nevěra vlastně je, myslím si, že to každý ví, kdyby se našel přece jen někdo tohoto slova neznalý..štastný to člověk!
Chtěla bych se spíš zamyslet nad tím, jestli se dá nevěře ( marně vymýšlím pro toto slovo vhodné synonymum, prostě to budu pořád opakovat, smiřte se s tím ) vůbec nějak vyhnout. Nechcete mi přece namluvit, že nevěra za život potká každého, jednou, dvakrát či dokonce xkrát..
Musíme znát nejčastější příčiny nevěry, abychom se v tom vůbec mohli pitvat dál. Podle jedné nejmenované ankety je jedním z hlavních důvodů nedostatek sexu. Všichni pod 15 ted přejdou k dalšímu odstavci! Něco na tom bude. Představte si následující situaci: potkáte fajn kluka, je krásnej, milej, hodnej.. ale v posteli tak trochu dřevo. A když už ho k sexu konečně dokopete je to jednou za dlouhou dobu. Záleží na vašem sexuálním apetitu, ale po čase by to asi začalo nudit každou z nás. Stejně to mají i kluci. Pokud vám jeho větší potřeba milování nevyhovuje, nezbývá nic, než rozchod. Jestli o toho kluka ale nechcete přijít a sex vám nijak nevadí, nezbývá než se trochu zlepšit..víte jak to myslím
Jestli tahle příčina nebyla nic pro vás, co takhle partnerova touha po změně? Vidíte se každý den, scházíte se na stejném místě.. trochu nuda, ale i přesto s vámi chce váš partner stále být? Snadné, jak sklouznout k nevěře. I tady nezbývá než poradit: někdy ho překvapte něčím originálním, nečekaným. Co si někdy vyjet do jiného města? Zajít do kina někdy na něco jiného než na komedii? Možností je tolik, tak do toho!
Někdo si nevěrou snaží dokázat, že je stále žádoucí, jiný si díky ní zvedá sebevědomí. Lidé jsou různí, tohle jsou jen ty nejčastější důvody.
Dá se tedy nevěře nějak vyhnout? Podle mě to hlavní, na čem záleží, je typ kluka/holky. Někdo umí být skutečně věrný, u jiného se můžete snažit jak chcete, prostě má tu záletnost v krvi, toho většinou nezměníte.
Když už vás nevěra potká, zamyslete se tedy i nad tím, proč to váš partner udělal, nejen nad tím, jak rychle ho co nejdřív pořádně ztrapnit, v horším případě mu to i oplatit. Své chyby byste později mohli litovat, protože nezapomente, nikdo není neomylný, nikdy nevíte, jestli k nevěře nesklouznete i vy..