Červenec 2011

Poslední na Zemi - trošku sci-fi příběh

31. července 2011 v 20:29 | ps-rosien |  Moje tvorba
Jestli to ještě nevíte, miluju psaní. Doma po šuplíkách schovávám různý příběhy, který se mi kdysi objevily v hlavě, ale řekla sem si: na co bych měla blog, kdybych sem něco nedala? Začnu něčím, co sem psala už dřív, myslím, že už dokonce někdy před dvěma lety (wauu, jak to letí!), ale mám to asi jako jediný uložený v pc, takže to sem jen zkopíruju:-) Příště začnu vymýšlet něco novýho, dneska bych to moc nestíhala. Znovu opakuju, že psaní miluju, nejsem možná kdo ví jaký literární talent, ale všechny - i ty kritické - komentáře uvítám.A teď už samotný -trochu sci-fi- příběh:

Tetování hennou

31. července 2011 v 12:34 | ps-rosien |  Fashion
Určitě už jste o henně slyšeli. Většinou spíš v souvislosti s barvením vlasů. Hennu ale můžete použít i k malování na kůži. Ovšem že ne tu samou, jako na vlasy ( i když třeba také ano, co ale vím, nikdo z okolí to zatím nezkoušel ), ale tu, určenou na tetování, která se dá koupit jak na internetu, tak třeba i někde v obchodě, tady u nás jí můžete sehnat třeba v čajovně:-). Určitě máte i zkušenosti od moře, kde tamní plážoví prodejci takové tetování hennou nabízejí. I u nás existují salony, kde vám hennou můžou něco namalovat, je to asi pohodlnější než v "domácím salonu", jednu nevýhodu to ale má - můžete si vybrat jen z několika omezených motivů. Když chcete mít něco speciálního a jedinečného, nezbývá, než si pozvat šikovnou kamarádku a začít!
Před nějakou dobou jsem to také zkoušela, takže vám můžu poskytnout zkušenosti z první ruky:-)

30.7. aneb půlka prázdnin pryč!:-/

30. července 2011 v 20:40 | ps-rosien |  My diary
Hola!

Hlavní téma mojich myšlenek je, jak se to jen mohlo stát? Že co? No to, že ty letošní prázdniny tak rychle utekly. Nebyla sem ani u moře (aach, moře, jak já bych tam chtělaa!), ani nikde v kempu, jen pár dní u kámošky, ale to se nepočítá. Jinak pořád chodím na brigádu, jím, spím...ach, bože, musím se přiznat k jedné věci.. sem ten největší FLÁKAČ. Ale štvě mě to, změním se..jednou.. Kdyby tak přidali na olympiádu soutěž v umění se flákat, všichni by to mohli hned zabalit a jet domů. Je to o mě známý. Ale já nechci být známá jako flákač. Melu blbosti:-).
Dneska se mi na brigádě stal docela nepříjemnej zážitek. Zavíráme v šest a asi ve čtvrt na pět tam přišel takovej divnej chlápek. Jednu ruku měl pořád v kapse, rozhlížel se, byl nervozní. Ale byli tam ještě dva lidi, takže pak si koupil lístek a bylo to. Jenže když se pak vracel, žádný lidi tam nebyli. A ani nebylo slyšet, že by někdo šel. Ruku měl zase v kapse, tak divně se díval.. No bála sem se. Jasně že sem myslela, že mě přepadne a bude chtít peníze. Zastavil se a zašel trochu do rohu, tam tak přešlapoval, chvilkama se na mě ohlížel, pak se ale najednou sebral a odešel. Měl takovou možnost mě přepadnout, zrovna sme tam měli docela dost peněz. Vůbec teda nevím, jestli to chtěl udělat, ale byl to strašný pocit. Nikdy se mi nic takovýho nestalo a to už tam chodím třetí rok. Brr!
Zítra je neděle, flákací (ach už zase to slovo!) den. Máme tady na pár dní takovej menší "festival", takže nakonec zakotvím u stánku s jídlem a dobrým pitím, to je to, co na mě platí:-) Pak bych měla vymýšlet, co že to chci v životě vlastně dělat. Hned v září to musíme našim milým učitelům oznámit, co já jim jen řeknu. Ale jak má člověk v osmnácti vědět, co chce celej život dělat?!
Zatím se mějte krásně, bez stresujících zážitků jako já!:-) ps-rosien

Jak vyzrát na vysoké podpatky

30. července 2011 v 11:10 | ps-rosien |  Fashion
Žádné boty nejsou tak sexy jako ty s vysokými podpatky. O tom žádná. Krásně nám protáhnou a zeštíhlí postavu, dodávají sebevědomí, ale hlavně, jsou proklatě sexy. Ovšem jak v nich chodit tak, aby se jejich nošení nakonec nepřehouplo v jeden velký trapas?

Šampon Syoss Shine Boost

30. července 2011 v 10:52 | ps-rosien |  Testy kosmetiky
Na tenhle šampon mě dovedla televizní reklama. Určitě ji taky znáte. Jestli jsem udělala dobře nebo chybu? Dozvíte se v ohodnocení:-)

Je několik řad, speciálně tato je určena pro vlasy lámavé a bez lesku. Dále má také vyhladit strukturu vlasů. Obsažené složky mají dodat vlasům brilantní lesk s kouzelnými odlesky. Vyvinutý byl prý tento šampon ve spolupráci s kadeřníky, což zní všechno skvěle, takže uvidíme.
Design: Jeden z mála černých šamponů, jaký jsem kdy viděla. Černá + růžová, přesně podle moderních trendů + ideální pro emo lidi:-). Velice povedené!
Vůně: Miluju tuhle vůni. Když jsem poprvé šampon otevřela, moje čichové buňky byly v ráji:-). Je taková hodně svěží, s nádechem citronu. Pro mě osobně asi nejvoňavější šampon, co jsem za poslední dobu vyzkoušela.
Použití: Šampon nemá bílou barvu, spíš takovou průhlednou. Musím ho ale použít víc, moc nepění.
Po použití: Vlasy jsou hebké a opravdu i lesklé. Hlavně na sluníčku to vypadá moc pěkně. Ale!: vlasy se mi normálně víc mastí. Ale po použití tohoto šamponu jsem byla hodně zklamaná s tím, jak krátkou dobu vydržely svěží. Po pár hodinách začal vypadat ten lesk spíš jako mastnota, vlasy se mi začaly pramínkovat a už jsem se teda čím chlubit neměla, ani na sluníčku. Říkala jsem si, jestli to není jen mojema vlasama, ale kamarádka má naprosto stejný problém.
Cena: cca 100Kč
Shrnutí: Vůně, design nadprůměrné, výsledky už ale podprůměrné. Lesk sice chvíli ano, ale poté vlasy mastné, prostě nehezké. Za tu cenu možná OK, ovšem nevěřím, že by na tomto šamponu spolupracovali přední kadeřníci.
Procenta: bohužel pouze 45%

Čistící pleťové mléko a voda 2v1 Nivea

29. července 2011 v 17:06 | ps-rosien |  Testy kosmetiky
Když jsem u někoho, na dovolený.. nemám tolik času na odličování obličeje. Odličovací ubrousky jsou sice fajn věc, ale nikdy mi make-up dobře neodlíčily. Pak jsem natrefila na pleťové mléko a vodu 2v1 od značky Nivea, což byla moje záchrana.

PLeťové mléko je vhodné pro normální až smíšenou pleť. Je obohaceno o vitamíny a přírodní výtažky z lotosu. Pleť má jemně, ale důkladně vyčistit. Dále slibuje odstranění veškeré nečistoty a make-upu, přitom ale udržuje přirozenou rovnováhu hydratace plei, tedy ji zbytečně nevysušuje. Po použití mléka by naše pleť měla být jemně vyčištěna, neměl by na ni být mastný film a měla by být celkově osvěžená.
Design: Líbí se mi jednoduchý, nevtíravý vzhled výrobku. Barva je světloučce modrá (čímž se např. nám hodí skvěle do koupelny - neplánovaně!:-)), což mi přijde takové příjemnější, než bílá barva většiny odličovacích mlék, co jsem kdy měla.
Vůně: Z počátku se mi zdálo, že voní v podstatě jako většina odličovacích mlék. Pak jsem to ale musela vzít zpět, protože má trošku jinou vůni. Je sice velice slabá, ale -alespoň mě- příjemná. Přísahala bych, že tam cítím lehký závan lotosu.
Použití: Nanáší se krouživými pohyby konečky prstů nebo vatovým tamponem. Osobně většinou používám tampon, ale je naprosto jedno, co použijete. Mléko má víc tekutější konzistenci, jasně, je to tím, že je to mléko a voda v jednom. Na obličeji je příjemné, lehce se roztírá. Odstraní se opět tamponem nebo vodou. Odstranit jde velice snadno.
Po použití: Veškerý make-up odstraněn, i přesto, že mám citlivou pleť, nijak mě nesvědí, nemám jí nijak napnutou, vysušenou ani mastnou. Nevýhodou ale je, že přece jen nepůsobí tak moc, jak některá mléka, proto se mi pleť dříve zmastí, nevydrží tak dlouho bez lesku jako s použitím speciálního mléka a poté ještě pleť. vody. Stejně tak když se mi v některých obdobích dělá víc pupínků, nemohu ji moc používat, protože pupínky na ni nereagují moc dobře, naopka jsou pak takové víc rozdrážděné.
Cena: cca 130 Kč
Shrnutí: Za tu cenu jsem nemohla nic lepšího najít. Teď je zrovna období, kdy tohle mléko používám poměrně často, a jsem s ním moc spokojená. Pleť mám po jeho použití opravdu jemnou, osvěženou, což je hlavně teď v létě příjemné. Dalším velkým kladem je rychlost, s jakou můžete svou pleť vyčistit. Nemusíte používat "tisíc" výrobků, stačí tenhle jeden.
Získaná procenta: 92%

Úvod k testu kosmetiky

29. července 2011 v 16:12 | ps-rosien |  Testy kosmetiky
Když si plánuju něco koupit, většinou si o tom něco najdu na internetu. Ohlasy a podobně. Bohužel ale většinou jen na dražší kosmetiku, já si kupuju spíš tu běžně dostupnou v drogeriích. Na takové výrobky je už těžší nějaký poznatek těch, kdo je používají, najít, proto jsem se rozhodla sem něco takového přidávat. Třeba se zrovna trefím do toho, o čem právě přemýšlíte, že byste si mohli koupit, ale pořád se jaksi nemůžete rozhodnout. Třeba vám moje zkušenost bude užitečná, to by byla moc ráda. Kdyby jste chtěli otestovat kosmetiku, jaká se u mě na stránkách ještě neobjevila, klidně napište. Do komentářů nebo na mail: rosien16@email.cz. Stejně tak, pokud budete mít jakoukoliv připomínku. Toť na úvod:-)

Kousání nehtů

27. července 2011 v 18:51 | ps-rosien |  Rady a tipy
zdroj: googleobrázky
Asi nejrozšířenější zlozvyk. Jasně, je to hnusný, o tom žádná, ale stejně.. je málo lidí, kteří to nedělají. Klidně se přiznám, že já sem měla tenhle zlozvyk taky. Poslední dobou už je OK, ale bývaly doby, kdy moje nehty vypadaly fakt šíleně!
Jak sem se toho hnusnýho zlozvyku zbavovala?
1. hořké laky
Dají se koupit v drogeriích i lékárnách, jsou bezbarvé, od klasických laků se odlišují jen svou hořkostí. Asi mám nějak málo vyvinuté chuťové buňky, které rozpoznávají hořkost, ale mě ten lak nijak nevadil. Na tu chuť sem si zvykla tak, že už jsem jí pak ani necítila. Takže můžete to zkusit, ale mě to nepomohlo.
2. gelové nehty
Takový gelový nehet si jen tak neukousnete! Ale já asi nejsem na gelové nehty typ, vadilo mi, že sem pak nemohla všechno chytat, držet jako předtím, navíc ta cena..jako chudá studentka sem si to nemohla dovolit. Ale spousta holek se v gelových nehtech cítí, většině to sekne, takže tohle by mělo od kousání nehtů opravdu pomoct.
3. psychika
Tohle pomohlo mě. Jednoho dne sem si řekla, že některé z holek mají tak hezké nehty, já miluju barevné laky, kdybych si ty moje nekousala, vypadalo by to skvěle. Hlídala sem si situace, kdy si nehty koušu. Myslela sem si, že to dělám prostě kdykoliv, ale vysledovala sem, že v době, kdy nevím, jak se rozhodnout, strčím prst do pusy. Od té doby sem si začala hlídat takové situace...a bylo to. Stálo mě to dost úsilí, ale pořád sem si říkala, že to dokážu.
Zkušte to, okousané nehty určitě nejsou in!:-)

Nejznámější filmové páry

26. července 2011 v 23:20 | ps-rosien |  Láska
Jsou takové filmy, na které se kouknem, řeknem si, no fajn, tak ti dva hlavní představitelé to zahráli celkem dobře, ale.. nic víc. Na druhou stranu jsou i takové filmy, které nám představitele hlavních rolích vryjou navždy do srdce. Které jsou ty nejslavnější filmové zamilované páry? Kdybych na někoho zapomněla pište:-)

Jack a Rose - Titanic
zdroj: fanpop.com
Nemůžu si pomoct, tenhle pár jsem musela napsat jako první. Vždy, když někde slyším něco o nejkrásnějším, nejlepším..filmovém páru, hned mi jako první vyskočí oni dva. A myslím, že spousta lidí to bude mít jako já.
Ona, bohatá dívka. On, chudý umělec. Na jejich lásku měli jen pár dní, pokud navíc nepočítáme ty dny, kdy spolu ještě skutečně nebyli, vyjde nám, že měli jen pár hodin. Přesto byla jejich láska neskutečně intenzivní a opravdová. Neváhali pro ni obětovat své společenské postavení (Rose), ani svůj život (Jack). Proto nás jejich příběh stále dojímá..

Romeo a Julie
zdroj: karaoketexty.cz
Asi nejznámější knižní pár. Ale nesmíme zapomínat ani na film. Ne, opravdu není DiCaprio mojim velkým oblíbencem, i když se to může zdát. Vždycky se mi líbil, ale herce mám radši jiný. To jen na vysvětlení. Ale na Romea a Julii jsem nemohla zapomenout.
Tenhle film se neodehrává ve Veroně, střílí se tam z revolverů, typické oblečení jsou havajské košile..prostě takový moderní Shakespear:-). Základní děj ale zůstává stejný. Mladá ( hodně mladá, věděli jste, že Julii bylo 14?) dívka z rodu Kapuletů a mladý muž z rodu Monteků (snad jsem to nepřehodila). Dva znepřátelené rody..a dva milující se lidé. Dál ten příběh všichni známe. Nechtěli se své lásky vzdát, proto zvolili extrém - smrt. Nedoporučuju:-)

Edward a Bella - Twilight

zdroj: selenagomezstar.blog.cz
Jeden z mladších filmových párů. Ale teď asi ten nejznámější. Nesmí tady chybět.
On, nadpozemsky krásný upír, ona, obyčejná dívka. A láska jako trám. Díky tomuhle filmu jsou najednou všichni zamilovaní do upírů, vzdychají nad jejich bledou pokožkou, karamelovýma očima (ehm, pokud jsou "vegetariáni"), nad tím, jak ochraňují milovanou osobu. Tahle láska je ale i s nebezpečnou příchutí, a to se nám právě taky líbí.

Chuck a Blair - Gossip Girl

zdroj: mauu-page.blog.cz
Další z nedávno objevených filmových párů. Jejich láska se trochu odlišuje od předešlých, je v ní hodně jisker, až ohňostroj, je plná různých her, ale.. je to prostě láska.
Ona je bohatá dcera módní návhářky, on bohatý syn podnikatele. Žijí v nejluxusnější části NY, nosí to nejlepší oblečení, znají ty nejslavnější lidi, pořádají ty nejlepší party. Ale jsou to také jen lidi. Chuch si dlouho nechtěl přiznat, co k Bí cítí, nechtěl jí říct ony slova, ale pak..vy víte:-)

Blair Waldorf - naše milovaná módní ikona

26. července 2011 v 22:24 | ps-rosien |  Fashion
Všichni ji známe, seriál Gossip Girl je teď prostě hit. Můžete ji milovat, můžete ji nenávidět, jedno ale uznat musíte, ta holka má styl! Její poněkud extravagantní, ale krásně sladěné modely potěší každého apoň trochu zajímajícího se o módu. Ulítávám na jejich čelenkách, sukních, barevných punčochách, úžasných šatech.. Vyznává hodně ženskou módu, viděli jste někdy naší drahou Blair v kalhotách? I pro vás se může stát inspirací!

zdroj: wendy-vill-felton.blog.cz a zeecafeindia.wordpress.com

26.07. úterý

26. července 2011 v 11:31 | ps-rosien |  My diary

Hola!
Straašně dlouho se tady ted nic nového ode mě neobjevilo, za to se moc omlouvám. Nedělám nic, než že chodím na brigádu, večer domů, někdy seberu sílu jít ven, jindy jen tak ležím doma a sportuju, totiž gaučinguju:-)
Navíc to počasí venku, sakra, tohle že je léto?! Když je takhle ošklivě, na koupák se nemůže, ven se taky moc nechce.. co dělat? Zkusím něco vymyslet a třeba to sem napíšu:-)
Někdo se mě ptal, jestli spřáteluju. Jestli pochopím jak na to:-), tak klidně ANO.
Nic víc sem asi nechtěla, mějte se báječně! ps-rosien

P.S: Dostala sem takový nápad, že každou řekněme středu budu dávat do rubriky fashion tipy na oblečení pro různou postavu - pro někoho malého, širokého v ramenou, s větším bříškem.. tak, aby si každý mohl najít svůj typ. Takový menší seriál:-)
Do rubriky láska bych mohla zkusit něco podobného, když máme to léto, tak něco s letní láskou, ještě uvidím. Každopádně s tím musím začít rychle, došlo mi, že půlka prázdnin už je v ha.... prostě pryč!:-D

Festivaly, které ještě můžete stihnout

22. července 2011 v 21:15 | ps-rosien |  Rady a tipy
Že ste tenhle rok ještě nebyli na žádném festivalu? Nezoufejte, ještě nás jich hodně čeká!
23.7.:
Barvy léta Poděbrady
Co: Punkrockový festival
Kde: Poděbrady
Kdo: Wohnout, Vypsaná fixa, Hentai Corporation, Apple Juice a další
Kolik: 275 v předprodeji, 350 na místě
Specialita: Dětský koutek na místě:-)

29.7. - 31.7.:
Benátská noc
Co: u nás už legendární fesťák
Kde: Malá skála - Český ráj
Kdo: Scooter, Lacuna toil, Desmod, Peter Cmorik, Aneta Langerová, Debbie a spousta dalších
Kolik: jednodenní: 890, permanentka
Specialita: můžete si koupit spešl festivalový tričko

4.8. - 7.8.:
Sázavafest
Co: už 11. ročník multikulturního festivalu
Kde: Benešov u Prahy
Kdo: Hurts, Kosheen, Chinaski, Xindl X, Nightwork a další
Kolik: předprodej: 550
Specialita: 2+1 lístek zdarma! platí do 24.7.!!

5.8. - 7.8.:
Lipno Fest
Co: 6.ročník - skvělý festival u největší vodní plochy v Čechách
Kde: Černá v Pošumaví - letní kino, pláž
Kdo: Prague Conspiracy, The Pooh, Dirty Blondes a další
Kolik: pátek: 80, sobota: 150
Specialita: nejen hudba, ale i filmy, pláž, koupání, sport, to všechno je tenhle fesťák

12.8. - 13.8.
Keltská noc
Co: open air festival s výhledem na Krkonoše
Kde: Harrachov
Kdo: Wohnout, Mňága a Žďorp, Vypsaná Fixa, Tři sestry a další
Kolik: předprodej: 225 na den, 400 permanentka, na místě: 400 na den, 700 permanentka
Specialita: fesťák přímo pod skokanskými můstky

18.8. - 20.8.
Hip Hop Kemp
Co: svátek pro všechny hip-hopery
Kde: Hradec Králové
Kdo: Method Man, M.O.P., The Cool Kids a další
Kolik: 1400 na místě
Specialita: taneční battly a exhibice ve Street dance a Breakdance

a samozřejmě další a další fesťáky, je jich spousta, stačí jen vybrat nějaký ve vašem okolí a vyrazit! Na většině z nich se dá v pohodě stanovat (o to lepší je to zážitek).
Skvěle se bavte! ps-rosien

Každý konec je začátek něčeho nového

21. července 2011 v 22:01 | ps-rosien
Všude kolem nás je spousta konců a začátků, které ani nevnímáme. Nebo naopak které vnímáme někdy až moc. Na některé konce a začátky dlouho čekáme, některé si přejeme aby nás nikdy nepotkaly. Co patří mezi moje zásadní konce a především začátky, které poté následovaly?

Když sem byla malá, moji rodiče se rozvedli. Naše velká rodinka prostě skončila. Naše rodinné večery, výlety.. to všechno bylo rázem pryč. Mamka byla dost napjatá, ve stresu, taťku sem moc neviděla, bylo to něco když mi donesl dárek k narozeninám. Později chodil schválně když sem byla ve škole, tašku nechal jen pověšenou na klice, teď nechodí vůbec.. Ale s rozvodem přišel začátek něčeho nového. Sblížila sem se s mamkou, do teď sme skvělý kamarádky, myslím, že pořád budeme. I když to zní jako fráze, můžu si s ní povídat, kamarádi mi jí závidí.. Myslím, že bez toho rozvodu bychom si nebyly tak blízké, nebyly bychom na sobě tak závislé..
Pak přišel konec mého bezstarostného flákání se doma, přišla školka, můj začátek většího společenského života:-). Jak já tam nechtěla! Nechápala sem, proč tam musím. Prý si tam najdu další kamarády, mě ale stačili ti, co sem zatím měla, takže to dopadlo tak, že ve školce sem ostatní děcka mlátila bábovkama po hlavě:-). To ale samozřejmě trvalo pár dní, pak sem si školu a chození domu po O oblíbila.
I tohle hraní ale muselo skončit a pro mě začala škola. Nemůžu říct, že sem se tam netěšila. Tady ale mělo moje nadšení - narozdíl od školky - tendenci spíš klesat:-). Poznala sem tam úžasný lidi, kamarády doufám na celý život, zažila tolik skvělých zážitků, no jééje. Jasně že když sem tam chodila, nesnášela sem to tam. Pomlouvala sem učitele, učení, celou školu..až v devítce mi to celé došlo.
V 5. třídě jsem se platonicky zaláskovala do jednoho herce, Nedá se sice mluvit o lásce, to ne, ale byl to začátek toho, kdy sem poprvé pocítila..však víte, něco skoro jako lásku. Takže se dá říct, že to byl začátek mého citového života:-).
V 6. třídě jsem prožila začátek mého prvního opravdového zamilování se. Byla sem příliš stydlivá, takže sem jen snila. A to několik let!:-)
V 8. třídě jsem začala chodit s klukem. Upřímně, nemůžu říct, že sem ho milovala. Ani se mi moc nelíbil, ale.. moje v té době nejlepší kámoška někoho měla, pořád do mě hustila, že bych taky někoho měla mít, a já, jako hloupá naivka, sem si to taky myslela. On byl nejlepší kámoš jejího přítele. Můžu říct, že když přišel konec, byla sem opravdu ráda. Už bych nic podobného nikdy nedělala.
V 9. třídě začalo moje zkaženější období, projevilo se moje horší druhé já, hajzlík jeden:-). Pila jsem, kouřila, pařila jako o život, neříkám, že nějak extra moc, ale do tý doby sem byla prostě slušná holka. Na druhou stranu to omlouvám tím, že tímhle obdobím si projde každý. Po nějaké době skončilo, neříkám, že si nedám panáka, někdy nekouřím a nechodím se bavit, ale už je tu zase moje staré já, to mnohem víc slušnější.
Pak najednou skončila základka. A sakra, já přece nechci na střední, došlo mi! Chci zůstat s mojema starýma kámošema, chci dál mít pořád ty samý - a náhodou docela fajn - učitele , nechci nic měnit! Bála sem se. Strašně sem se bála. Že nenajdu nový kamarády, budu odstrčená, učitelé si na mě zasednou, budu nejhorší.. Pak sem ale hodila obavy za hlavu, řekla si, že každý začátek může být dobrý, když se o to budu snažit, a hrdě nakráčela na střední. A co tam? Poznala sem tam fajn lidi, miluju moje spolužáky, učitele, nesnáším tu spoustu učení, ale jinak.. Teď už se přiblížil čtvrťák a zase mi začíná docházet, že období středoškolského života mi pomalu, ale jistě končí. Myslíte, že budu naříkat, že to přece nemůže skončit, že už nic nebude nikdy lepší atd.? Ne, řeknu si, že po každém konci přijde začátek něčeho nového, pro mě například snad vysoká. Show must go on! ps-rosien
P.S.: Mimochodem, pamatujete na mou tajnou lásku z 6. třídy? To snění o něm skončilo, přišel začátek něčeho nového. Teď je to můj přítel, ten nejlepší, jakého sem si mohla přát:-))

TOP 5 kousků, bez kterých se v létě neobejdete

17. července 2011 v 22:17 | ps-rosien |  Fashion
Léto je skvělé v tom, že nemusíme chodit zachumlané do spousty oblečení, naopak, v létě můžeme odhalit víc holé kůže, nosíme jen pár těch nejnutnějších kousků, které jsou mnohem barevnější než v zimě, přidáváme spoustu crazy doplnků ( mezi které patří i stylové sluneční brýle, různé letní tašky..), a letní botičky jsou určitě také mnohem víc sexy než ty, které máme na zimu. V létě se prostě nebojíme víc odvázat!
Bez jakých 5ti kousků se ale v létě prostě nemůžeš obejít?
1.: plavky
Jasně, léto bez plavek si ani neumíme představit. Už dávno neplatí, že plavky musí být jednobarevné. Ano, pro vyznavačky elegantní mody jsou stále číslo 1., v dnešní době už ale můžete vybírat plavky mnohem a mnohem barevnější. Letos se objevují hlavně zářivé, neonové barvičky, především tyrkysová a růžová. S těmito plavkami si můžeš být jistá, že budeš nepřehlédnutelná. Dalším trendem je námořnický styl, tedy červená, modrá a bílá barva, proužky, stylové klobouky.. Dále letí retro styl a pro něj typické puntíky. Taky sis už určitě všimla, že letos máš v obchodech největší výběr z vršků bez ramínek, tedy ne klasické trojuhelníčky. Pozor, tyhle vršky jsou sice krásné, ale rozhodně je nedoporučuji pro majitelky větších prsou! Pokud ještě nemáš koupené plavky (nebo uvažuješ o koupi dalších do své sbírky:-)), tady je pár obrázků: (všechny victoria secret, ale dají se sehnat i podobné levnější:-))
2.: tílka
Léto chce pořádnou zásobu tílek! Pokud zrovna nenakupujete ty nejznačkovější kousky, dá se takové tílko sehnat docela levně, takže jich potom můžete mít víc. Letos letí zářívé, výrazné barvy, nebojte se je i kombinovat. Samozřejmě nezapomeňme, že každému sluší nějaká jiná barva, jen tak rychle: jarní typ potřebuje teple patelové barvy, letní zase tlumené a míchané jako je starorůžová.., podzimní typ může nosit všechny přírodní barvy, zimní typ si může dovolit kontrasty a studené odtíny barev. Na tílkách se objevují různá hesla, nápisy, letní obrázky, puntíky, proužky.. výběr je obrovský!Jen tak pro ilustraci:

3.: sukně, šaty
I toto léto platí, že s džínovou mini rozhodně nešlápnete vedle (mimochodem, džínovina hlásí velký comeback, nosí se i vesty, bundičky, plavky..). Pokud se ale v krátké sukni necítíte, jsou tu i delší varianty. Nic nezkazíte pěknou bílou sukní, letos ale mají být in především květinové potisky. A to jak na sukních, tak především na šatech.Květiny jsou asi největší trend toho letošního léta. Dále se samozřejmě nosí krátké minišaty, stejně jako dlouhé bohémské. V kurzu je také hippies styl.
4.: kraťasy
Kraťasy by neměly chybět v žádné skříni. I když nejradši nosíte sukně, ne vždy se to hodí. Kraťasy navíc mají tu výhodu, že si klidně můžete sednout jako chlap a nemusíte se hlídat jako v sukni:-). Rozhodně se vyplatí mít jedny kratší, ale i jedny delší. Ke kratším můžete nosit různé podkolenky, k některým jdou i legíny.
5.: balerínky, gladiatorky a další letní botky
Balerínky jsou už letní stálicí. Vypadají skvěle k sukni, kraťasům, případně i k jeansům. Gladiátorky jsou moje oblíbený botky, k suni vypadají sexy, ke kraťáskům zase stylově. Tenhle rok letí boty s nýtky, takže takový rockovější styl, vracejí se ale i boty na platformě a boty stylu dřeváky a tedy ženštější styl. Každý si určitě vybere, co sedí zrovna jemu:-)!


Vzhůru do léta, milé slečny!:-)) ps-rosien

14.7. čtvrtek

14. července 2011 v 16:56 | ps-rosien |  My diary
Hola!
Začínám si nastavovat new dess, protože já na to nejsem moc šikovná, mám jeden z lost-and-found.blog.cz, určitě se tam mrkněte, ta slečna je moc šikovná, tímto jí děkuju!:-)
Taky se účastním mojí první soutěže, dala sem tam pro mě tu nejkrásnější fotku, takže jestli vypadne hned v 1. kole, umřu ve strašných bolestech!:-)) Pokud mi nepřejete tak strašnou smrt, hlásněte pro ní:-): http://jeji-kecy.blog.cz/1107/sonk-prvni-kolo#komentar91827808
Ciao, ps-rosien

Mají to hezké holky opravdu jednodušší?

14. července 2011 v 16:36 | ps-rosien |  Rubrika beze jména:-)
Jasně, kdo by nechtěl vypadat jako modelka, líbit se všem klukům, být na party tou nejobletovanější holkou.. ale co takhle se zamyslet nad tím, jestli to má kráska v životě vážně jednodušší? Stejně jako každá mince, i všechno ostatní v životě má dvě strany..

Letní songy

13. července 2011 v 17:04 | ps-rosien |  Rady a tipy
Není léto bez skvělé muziky!
Každý si pod tou skvělou muzikou představí něco jiného. Bez kterých 10 songů si nemohu představit své léto já? (předem bych chtěla upozornit, že já poslouchám hlavně house apod.:-))
1. Radio Killer - Be Free
2. Mike Posner - Cooler than me
3. Dance Nation and Shaun Baker - Sunshine (radio version)
4. Don Omar ft. Lucenzo - Danza Kuduro
5. Darius Finlay - Do It All Night
6. Darius Finlay - Destination
7. Desaparecidos- Fiesta Loca
8. Nicko - Last Summer
9. Player Remady - No Superstar (radio mix)
10. The Underdog Project - Summer Jam (radio edit)
Našla bych ještě dalších milion písniček, takže kdyby se někomu můj výběr líbil, můžu doporučit další.
Budu ráda, když mi dáte nějaký tipy a napíšete, jaký sou ty vaše nej. letní hity!:-)

13.7. středa

13. července 2011 v 16:47 | ps-rosien |  My diary
Aloha!
Právě jsem přišla z brigošky, dneska to docela uteklo, takže to bylo fajn. Zase jsem o pár korun bohatší. Nemám je sice ještě v ruce, ale i tak..ten pocit, ou jéé!:-)
Co jinak plánuju na dnešek? Ted budu chvílit provozovat gaučing, pak vyrazím za kámoškou ven, dojdem si někam sednout a probrat naše dočasný (snad!) problémy. A dnešní článek? Asi sem hodím jen pár tipů na songy, ještě uvidím.
Kdyby kdokoliv z vás měl nějaký tip na článek, chtěl s něčím poradit, na cokoliv se zeptat.. pište bud sem nebo na mail: rosien16@email.cz. Ráda odpovím, pokecám, uvařím, uklidím..:-D Né, opravdu ráda odpovím i pokecám.
Užijte si středu!
Ciao, ps-rosien

Kde sehnat brigádu?

12. července 2011 v 14:29 | ps-rosien |  Rady a tipy
Většina mojich spolužáků žádnou brigádu nemá. Není to jenom tím, že mají bohaté rodiče, oni ani nikde dělat nechtějí. Prázdniny prý nejsou od toho, aby se pracovalo. S tím sice souhlasím, ale z vlastní zkušenosti vím, že není nad to, když poslední den práce dostanete ty "tvrdě" vydělané peníze do ruky, víte, že jsou jen vaše, že jste si je zasloužili... Jestli chcete ten pocit zažít, ale brigádu zatím nemáte, zkusím vám dát pár tipů. Bohužel ted v červenci už je na shánění brigády trošku pozdě, ale třeba se zadaří..a když ne, na příští rok alespon budete hledat s předstihem:-)

12.7. úterý

12. července 2011 v 10:56 | ps-rosien |  My diary
Hola hola!
To nám ty prázdniny docela utíkají, ne? Ještě sem si ani nestihla pořádně odpočinout a už je skoro čtvrt prázdnin v tahu (nebo na tahu?).
Včera sem byla poprvý na brigádě, kam už sem chodila min. rok, ale ve stresu sem z toho pořád:-) Když se mi blíží konec práce, říkám si, že to nebylo tak špatný, dokonce že to bylo i docela dobrý, ale příští den se mi stejně zase nechce, stres je tu znovu. Ale sem ráda, že brigádu mám. Je mi jasný, že brigády se neshánějí zrovna lehko, mě to taky dalo kupu práce, ted už vůbec bude těžký nějakou sehnat, ale napíšu vám pár tipů, kde byste se ještě mohli zeptat atd. Čekejte článek!:-)
Ted si chci ještě stáhnout jeden film, konkrétně Život Davida Galea, kamarádka mi o něm pořád básní, takže to musím zkouknout taky. A pak odpoledne zase do prácičky:-)
Mějte se a smějte se!
Ciao, ps-rosien