Každý konec je začátek něčeho nového

21. července 2011 v 22:01 | ps-rosien
Všude kolem nás je spousta konců a začátků, které ani nevnímáme. Nebo naopak které vnímáme někdy až moc. Na některé konce a začátky dlouho čekáme, některé si přejeme aby nás nikdy nepotkaly. Co patří mezi moje zásadní konce a především začátky, které poté následovaly?

Když sem byla malá, moji rodiče se rozvedli. Naše velká rodinka prostě skončila. Naše rodinné večery, výlety.. to všechno bylo rázem pryč. Mamka byla dost napjatá, ve stresu, taťku sem moc neviděla, bylo to něco když mi donesl dárek k narozeninám. Později chodil schválně když sem byla ve škole, tašku nechal jen pověšenou na klice, teď nechodí vůbec.. Ale s rozvodem přišel začátek něčeho nového. Sblížila sem se s mamkou, do teď sme skvělý kamarádky, myslím, že pořád budeme. I když to zní jako fráze, můžu si s ní povídat, kamarádi mi jí závidí.. Myslím, že bez toho rozvodu bychom si nebyly tak blízké, nebyly bychom na sobě tak závislé..
Pak přišel konec mého bezstarostného flákání se doma, přišla školka, můj začátek většího společenského života:-). Jak já tam nechtěla! Nechápala sem, proč tam musím. Prý si tam najdu další kamarády, mě ale stačili ti, co sem zatím měla, takže to dopadlo tak, že ve školce sem ostatní děcka mlátila bábovkama po hlavě:-). To ale samozřejmě trvalo pár dní, pak sem si školu a chození domu po O oblíbila.
I tohle hraní ale muselo skončit a pro mě začala škola. Nemůžu říct, že sem se tam netěšila. Tady ale mělo moje nadšení - narozdíl od školky - tendenci spíš klesat:-). Poznala sem tam úžasný lidi, kamarády doufám na celý život, zažila tolik skvělých zážitků, no jééje. Jasně že když sem tam chodila, nesnášela sem to tam. Pomlouvala sem učitele, učení, celou školu..až v devítce mi to celé došlo.
V 5. třídě jsem se platonicky zaláskovala do jednoho herce, Nedá se sice mluvit o lásce, to ne, ale byl to začátek toho, kdy sem poprvé pocítila..však víte, něco skoro jako lásku. Takže se dá říct, že to byl začátek mého citového života:-).
V 6. třídě jsem prožila začátek mého prvního opravdového zamilování se. Byla sem příliš stydlivá, takže sem jen snila. A to několik let!:-)
V 8. třídě jsem začala chodit s klukem. Upřímně, nemůžu říct, že sem ho milovala. Ani se mi moc nelíbil, ale.. moje v té době nejlepší kámoška někoho měla, pořád do mě hustila, že bych taky někoho měla mít, a já, jako hloupá naivka, sem si to taky myslela. On byl nejlepší kámoš jejího přítele. Můžu říct, že když přišel konec, byla sem opravdu ráda. Už bych nic podobného nikdy nedělala.
V 9. třídě začalo moje zkaženější období, projevilo se moje horší druhé já, hajzlík jeden:-). Pila jsem, kouřila, pařila jako o život, neříkám, že nějak extra moc, ale do tý doby sem byla prostě slušná holka. Na druhou stranu to omlouvám tím, že tímhle obdobím si projde každý. Po nějaké době skončilo, neříkám, že si nedám panáka, někdy nekouřím a nechodím se bavit, ale už je tu zase moje staré já, to mnohem víc slušnější.
Pak najednou skončila základka. A sakra, já přece nechci na střední, došlo mi! Chci zůstat s mojema starýma kámošema, chci dál mít pořád ty samý - a náhodou docela fajn - učitele , nechci nic měnit! Bála sem se. Strašně sem se bála. Že nenajdu nový kamarády, budu odstrčená, učitelé si na mě zasednou, budu nejhorší.. Pak sem ale hodila obavy za hlavu, řekla si, že každý začátek může být dobrý, když se o to budu snažit, a hrdě nakráčela na střední. A co tam? Poznala sem tam fajn lidi, miluju moje spolužáky, učitele, nesnáším tu spoustu učení, ale jinak.. Teď už se přiblížil čtvrťák a zase mi začíná docházet, že období středoškolského života mi pomalu, ale jistě končí. Myslíte, že budu naříkat, že to přece nemůže skončit, že už nic nebude nikdy lepší atd.? Ne, řeknu si, že po každém konci přijde začátek něčeho nového, pro mě například snad vysoká. Show must go on! ps-rosien
P.S.: Mimochodem, pamatujete na mou tajnou lásku z 6. třídy? To snění o něm skončilo, přišel začátek něčeho nového. Teď je to můj přítel, ten nejlepší, jakého sem si mohla přát:-))
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anc.Goddess Anc.Goddess | Web | 21. července 2011 v 22:36 | Reagovat

hezké :-) , líbí se mi že je to psané tak lehce s trochou nadsázky :-) , myslím že tímhle si prošlo hodně lidí :-)

2 Kari & Chilli Kari & Chilli | Web | 21. července 2011 v 22:39 | Reagovat

Moc pěkný článek =) =)jinak jestli budeš mít chut  tak děláme soutež ve které jde o upravu fotek či obrázku pokud tě to zaujme více na našem blogu =)=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama