Dejte STOP pocení

28. srpna 2011 v 15:15 | ps-rosien |  Rady a tipy
Když je léto a venku teplo, je to příjemný. Na druhou stranu je s tím spojená i jiná, už míň příjemná věc, a to pocení. Každý z nás se potí, to je jasné, někdo míň, někdo víc. Pro obě dvě skupiny tu mám pár tipů. Více uvnitř článku.


Říkáte si, proč se vlastně potíme? Akorát nás to otravuje? Nemyslete si, nic není jen tak!:-) Pocení je důležitý fyziologický děj, ochlazuje nás a udržuje nám stálou teplotu. Bez potních žláz by také naše kůže byla vyprahlá jako Sahara. (díkybohu za hodiny biologie!:-))
Nebudeme si tu asi vykládat o tom, kde se potíme nejvíc. Spíš bych se chtěla věnovat tomu, co s potem dělat. Nebo spíš s nepříjemným zápachem, který s potem vzniká.
Samozřejmostí je každodenní hygiena a nošení čistého oblečení.

Deodoranty x Antiperspiranty
Jaký je mezi nimi nejpodstatnější rozdíl?
Deodoranty jen překrývají pach, nijak nesnižují tvorbu potu.
Antiperspiranty ovlivňují samotnou činnost potních žláz, omezují pocení.
! Ale spousta antiperspirantů může obsahovat hilník (aluminium), což je látka, která bývá považována za látku, která napomáhá ke vzniku rakoviny prsu. Lékaři toto tvrzení zatím nepotvrdili, ale ani nevyvrátili. K tomuhle se dostanu ještě dál.
Mezi nejznámější značky patří: Nivea, Rexona, Garnier a spousta dalších. Nebudu vám tu doporučovat žádnou určitou značku, protože myslím, že každému vyhovuje něco jiného. Nejlepší je zkoušet a zkoušet. Určitě najdete ten svůj přípravek proti pocení! Kdyby ste to přece jen chtěli vědět, já osobně mám nejlepší zkušenosti s Niveou.

Někdo se ale může potit víc, než lidé okolo. Já sama jsem toho příkladem. Hned jsem měla mokrá kola v podpaží a mohla jsem to řešit vlastně dvěma způsoby. Buď nosit jen tmavá a bílá trička, nebo používat Driclor.
Určitě už jste o něm slyšeli. Je to jeden z přípravků, který obsahuje velké množství hliníku a tudíž je považován jako nebezpečný. Znovu zdůrazňuji, že lékaři to zatím nepotvrdili.
Předtím, než jsem se rozhodla ho poprvé použít, přečetla jsem si všechny diskuze a nenašla jsem ani jednu paní, která by díky Dricloru onemocněla rakovinou. Jasně, třeba ten, kdo rakovinu má, tam nepsal. Nebo ji z toho nikdo mít nemusí, ale já zrovna ano. Promýšlela jsem to, ale nakonec jsem se rozhodla pro to, vyzkoušet ho.
Vše je pečlivě popsáno v příbalovém letáku, za sebe musím říct, že po použití to straaašně škrabe. Kolikrát jsem to musela jít smýt. Naštěstí postupně aplikujete méně a méně často.
Působilo to až zázračně! Sice jsem se začala víc potit na jiných místech těla, pot se musí někudy dostat ven, ale dá se to zvládat. Teď je to asi rok, co Driclor používám, působí už sice malinko míň, ale pořád jsem s ním spokojená.
Záleží na rozhodnutí každého, určitě ale doporučuji před koupí Dricloru projít diskuze apod.
Kdyby měl někdo nějaký dotaz, pište do komentářů, ráda odpovím:-)
Fajn konec léta bez zápachu!:-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 candiis candiis | Web | 29. srpna 2011 v 22:32 | Reagovat

zkoušela sem hodně různých antiperspirantů a nedávno sem si koupila rexonu fialovou a musím říct, že sem s ní spokojená.. tolik se nepotím a navíc krásně voní :) co si víc přát :)

2 Ms. X Ms. X | Web | 4. září 2011 v 11:09 | Reagovat

Na tento blog jsem se těšila celou dovolenou :) Ale málem jsem ho nepoznala, máš moc pěkný design ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama