Jedno srdce pro dva muže - prolog

15. srpna 2011 v 19:38 | ps-rosien |  Moje tvorba
Zdál se mi takhle dneska jeden sen, většinou to sice byla pěkná hloupost, chvílema jsem byla na lodi, pak hned zase v obchodě, ale tak nějak jsem díky tomu snu dostala nápad na to, sepsat jeden příběh. Určitě to bude na pokračování, jen ještě nevím, kolik dílů z toho nakonec vznikne. Stejně tak nemůžu tušit, jestli to vůbec někdo bude číst, i kdyby ne, píšu to pro radost, jednou se na to třeba kouknu a řeknu si, jak sem byla hloupoučká:-) A nebo se pochválím, co já vím (neplánovaně se to rýmuje:-)). Každopádně, za jakýkoliv komentář budu moc ráda. Předem se omlouvám za jména -ale nechala jsem je přesně podle snu. Takže příjemné čtení:-)


Prolog

Londýn, 1973
Malou místnost osvětlovalo jen slabé světlo svíček. Okno bylo zataženo těžkými závěsy, v jemných křivkách splývajícími až k zemi. Na stěně bylo zavěšeno několik obrazů, na největším z nich byl divokými barvami zobrazen rušný shon lidí před Eiffelovkou v Paříži, na druhém byla zachycena osaměle plující loďka při západu slunce. Uprostřed místnosti stála mohutná postel. Na ní ležela stará, nemocná žena. V rukách křečovitě svírala malou knížku s léty poškozenou vazbou. Její oči byly neklidné, těkaly z jednoho místa na druhé. Často se vracely k obrazům na stěně, poté přes celou místnost doputovaly až k oknu.

Najednou někdo tiše zaklepal. Žena sebou polekaně trhla, ale vzápětí zavolala: "Pojď dál, Ann!" Do místnosti vstoupila mladá, asi 20ti letá žena. " Maminko, měla bys odpočívat, zhasnu ty svíčky, ať můžeš spát." "Ne, ne" vyděšeně ze sebe vyrazila nemocná. "Dobře, uklidni se, nebudu je zhasínat. Ale tak alespoň roztáhnu záclony, ať tu nemáš takovou strašnou tmu." "Ne, prosím, to ne, chci..chci se na ně dívat." vyrážela ze sebe starší z žen. "Dívat se na ně? Na záclony? Mami, nemáš horečku, nemám zavolat lékaře?" otázala se polekaně Ann. "Ne, dítě, ne, je mi dobře. Chci ti jen něco říct, posaď se prosím." ukázala stará žena na židli stojící vedle postele. Mladá žena sice chtěla namítnout, že doktor říkal, ať se Fleur- její matka- nijak nevysiluje, ale když viděla naléhavost v matčiných očích, námitku spolkla a usedla na židli.

"Ann, drahoušku, chtěla bych ti povědět jeden příběh ještě před tím, než umřu.." "Mami, ty neumřeš!" důrazně ji přerušila Ann. "Dobře, zlatíčko, dobře, jen mě vyslechni, ano?" naléhavě mluvila Fleur. Křečovitě držela svou dceru za ruku, její oči už netěkaly z jednoho rohu místnosti do druhého, naopak, hleděly klidně a s odhodláním. Těžce si odkašlala, její ústa se zkřivila v bolestném záchvěvu, hned však zase vykouzlily slabý úsměv pro svou -kašlem poděšenou- dceru. "Neboj, Ann, je to dobré. Je pro mě moc těžké, vyprávět ti to, ale musím. Chci, abys věděla, že jsem o tom nikdy s nikým nemluvila, ale ty jsi moje dcera a máš právo, vědět něco víc o mém životě. Když jsem byla ve tvém věku, někoho jsem poznala. A zamilovala jsem se. Zamilovala jsem se na celý život. Ne, Ann, poslouchej mě, na nic se mě neptej. Vím, co chceš říct. Ano, Paula, tvého otce, jsem potkala až dva roky po vysoké. Ale tenhle příběh nebude o něm. Ach, Ann, Paula jsem měla ráda, měla jsem ho moc ráda, on byl tak laskavý člověk, ale.. dávno před Paulem, ještě když jsem chodila na střední školu, jsem potkala někoho jiného. Dva muže. Johna Galina a Ptáčníka. A o nich bych ti teď chtěla něco říct.."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ms. X Ms. X | Web | 15. srpna 2011 v 20:43 | Reagovat

Překvapím :) Protože Lilli je chytrá hoka a nechodila by se svým tyranem! :D

2 chiquitka. chiquitka. | Web | 15. srpna 2011 v 20:57 | Reagovat

Zní to zajímavě, myslím, že to bude hodně dobré, podle prologu soudě :).

3 Sim. Sim. | Web | 16. srpna 2011 v 9:06 | Reagovat

Tu zvykne byť cez deň veľmi teplo, ale na večer sa ochladí a zamračí. A toto sa opakuje. :D

A s príbehom pokračuj, zaujal ma, rada čítam príbehy. :)

4 Ms. X Ms. X | Web | 16. srpna 2011 v 15:40 | Reagovat

Je to krásné. Pěkně se to čte :) Kdy bude další? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama