Jsem BABA Z VÁPENKY, no a?

24. srpna 2011 v 14:24 | ps-rosien |  Rubrika beze jména:-)
Myslela jsem si, že na všechny ty hloupý kecy, pomluvy a poznámky, ketré slýchám ze všech stran, jsem si už zvykla. Ale ne, to prostě nejde! Nejde vydržet všechny ty "nenápadné" pohledy lidí, ani ty jejich pitomé poznámky. O čem že mluvím? Jde o mojí pleť, je prostě bělejší než většiny lidí. A ta většina to také nemůže snést.


Někdy okolo páté třídy jsem barvu svojí kůže začala tak nějak víc řešit. Viděla jsem, jak všechny holky byly krásně opálené a i ty, které se mi zdály bílé, když ke mně přiložily svojí ruku.. ou ou, najednou vedle mě vypadaly jako Španělky!:-) Postupně si toho samozřejmě všimly i ony. A tím začalo to: Proč někdy nevyjdeš na sluníčko? Sedíš pořád doma, nebo co? Fuuj, ty si ale nechutně bílá! Vypadáš jak nemocná, není ti něco? a spousta dalších a dalších - pro mě dost nepříjemných - hlášek.
Co když bych se třeba ráda opálila, ale prostě nemůžu. Co když pořád nesedím doma, jak si ony myslí, také chodím ven, dokonce víc než některé z nich, ale já se prostě neopálím, i kdybych dělala nevím co. Proč si všichni myslí, že nárok na to, mít bělejší pleť mají jen zrzky a blondýnky? Každá tmavovláska přece nemusí být snědá!
Právě teď, když jsou teplejší dny, zažívám peklo. Chtěla bych si vzít kraťoučké šaty, ale když to udělám a vyjdu ven, hned to slyším. Ty pitomé poznámky. Mám bílý nohy, vypadá to strašně..
Tvářím se, že mi to nijak nevadí, ale pak doma se z toho můžu zbláznit! Ano, jsem jiná. Na koupališti mě spolehlivě rozeznáte. Ale nemůžu za to. Už jen pro mě je to těžké se s tím vyrovnat, natož když musím poslouchat takovéhle řeči. To pak vážně nemám nejmenší chuť vyjít ven. Schovávám se v tričkách a kalhotech jen aby to bylo co nejmíň nápadné.
Někdy si říkám, že to překonám, že nedám na jejich poznámky, ale nejde to. Chtěla bych se jednou probudit a říct si: Tak a od teď už na žádný lidi nehledím, jen mi závidí to, že jsem jiná než oni, výraznější! ale.. není to tak snadné.
Tímto bych vám jen chtěla říct, že pokud je ve vašem okolí někdo něčím odlišný, snažte se ho pochopit. A hlavně, nesmějte se mu, naopak ho spíše podporujte! Děkuju za nás za všechny:-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Charlotte Charlotte | Web | 24. srpna 2011 v 17:06 | Reagovat

no ja som tiež neni zrovna tmavá, ale tak na teba nemám. teraz cez leto som sa aspoň konečne opálila. a neber si ich reči tak k srdcu, vieš niektorí ľudia sú takí, že na každom vždy nájdu niečo, za čo by sa mu mohli smiať. ty si výrazná a tak si pre nich zrejme lepším terčom...

a ďakujem za pochvalu designov, znamená to pre mňa veľmi veľa keď vidím, že niekto moju prácu ocení. ďakujem :) ak sa ti páčia, pokojne ich využívaj naďalej :)

2 ps-rosien ps-rosien | Web | 24. srpna 2011 v 17:27 | Reagovat

[1]: Vím, že bych si to neměla brát, ale prostě to není jednoduchý, i když se snažím:-) a děkuju:-)

3 M. M. | Web | 25. srpna 2011 v 10:55 | Reagovat

Každý jsme jinej ..každý jsme originál :)) !
Překonat to..jo, lehce se to řekne.. Na základce jsem taky byla věčně terčem posměchu - vždy si něco našli. Ale, myslím, že tvůj problém nemusí být zas takovým problémem. Jen se na to tolik neupínat) Mám alergii na sluníčko, tak vím..))

4 Blázínek Blázínek | Web | 27. srpna 2011 v 15:29 | Reagovat

Jo, též jsem bílá jak stěna. Aspoň na to - podle tebe :D - mám nárok. Jsem blonďatá. A když sem se jednou za uherskej rok opálila na vodě, tak jenom kolena a teď je to tak vidět, že se snažím to všemožně zakrýt :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama