Nauč se říkat NE

20. srpna 2011 v 19:24 | ps-rosien |  Rubrika beze jména:-)
Určitě už se vám to taky někdy stalo. Máte strašnou chuť na pizzu, ale vaši kamarádi řeknou, že dneska byste mohli jít do kina. Nebo večer dávají váš oblíbený film, ale zavolá vám kamarádka, že ve městě je dneska skvělá diskotéka. Kolikrát se stane, že nikomu z nich neřeknete svůj názor, ale prostě jen přikývnete a souhlasíte. Nebylo by někdy jednoduší, říct to jediné slovíčko: NE?


Říct ne není vlastně vůbec jednoduché. Většina z nás není takový sobec (ano, i já někdy svou sobeckou stránku skryju:-) ) , aby každému hned řekla ne, to nechci dělat, tam nechci jít. Nechceme tomu člověku ublížit, proto si radši řekneme, že pro jednou to vydržíme, jít do kina/na párty i když nechci, mě přece nezabije. A kamarádům to udělá radost. Ale příště radši zase řekneme ano.. a znovu a znovu a znovu.
Víte proč by bylo lepší říct ne?
1) budete šťastnější - jistě, trochu sobectví na tom je, ale každý musí někdy trochu myslet i sám na sebe.
2) když budete s ostatními pořád jen souhlasit, nikdo vás nebude brát vážně
3) když někdy řeknete ne, lidi vás hned začnou brát jako upřímného člověka, který má svou vlastní hlavu, vlastní osobnost
Samozřejmě je asi chyba, říct něco jako: Ne! Nepůjdu tam s tebou! Nechci! Ani mě nehne!
Ale když zkusíte něco jako: Dneska se mi do kina/na párty jít nechce, měla sem jiné plány, co třeba příště? určitě to vaši kamarádi zkousnou. Někdo, kdo bude pořád jen se vším souhlasit a nikdy neřekne, co by chtěl on, bude brzy ostatním tak trochu za "otloukánka".
Svůj názor není nikdy na škodu projevit! Někdy mi většina lidí příde jako jedno velké stádo, každý se chce chovat jak ostatní, takže nakonec se prosadí jeden ze stáda, který si na ostatních může dosyta vybít své vůdcovské sklony, a ostatní ho slepě následují. Když se jeden postaví, řekne NE, myslíte, že bude hned ze stáda vyhozen? Jasně, "vůdce" ho vyhodí. Ale další tucet lidí ho začne následovat. Díky jeho NE se může změnit spousta věcí. Stejně jako díky vašemu NE.
Takže nebuďme jako stádo, mějme vlastní hlavu!:-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sim. Sim. | Web | 20. srpna 2011 v 20:25 | Reagovat

Ja som predtým vždy súhlasila s ostatnými, aby som zapadla. Ale prišla som na to, že to nie je dobré. Mám svoj názor a naučila som sa ho vysloviť a som na to hrdá. :) Teraz mi je úplne jedno, ak sa so mnou pre to prestanú baviť. O také kamarátstva ani nestojím. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama