Září 2011

Autumn is here..

23. září 2011 v 15:25 | ps-rosien |  My diary
Teď bych asi měla podzim přivítat. Ale já bych mu radši řekla, ať nám dá na nějakou chvíli ještě pokoj, že já chci LÉTO!
Ale nedá se nic dělat, je tu tedy podzim. Tohle roční období mi samo o sobě nijak nevadí, Možná jen ty podzimní plískanice, deprese.. Na druhou stranu ale miluju brouzdání se ve spadaném barevném listí, sbírání kaštanů a vyrábění zvířátek z nich (ano, ještě pořád mě tohle neomrzelo). Spíš se mi nelíbí to, že někdy v půlce, možná ke konci podzimu napdane sníh. Sníh mám ráda... asi tak týden. Takový ten nadýchaný, bílý... a ne ten sníh, jaký tu máme většinu zimního období. Hnusně rozčvachtaný, rozbředlý, žlutý..
Ve čtvrtek sem zalehla s nějakou menší chřipkou, začíná řádit, mrška jedna. Odolávala sem a odolávala, ale nakonec.. Všechny holky u nás ve třídě jí měly už min. týden, já až tenhle, když se venku zas jednou udělalo hezky. Sem naštvaná!!:-)
Taky mám na podzim málo energie, flákání mě baví ještě víc, než kdy jindy, takže sem teď moc nepíšu. Chci to zas jednou trošku napravit.:-)
Mějte se krásně a skládejte básně!:-)

P.S.: Tohle sem si dneska přečetla na facebooku a totálně mě to rozesmálo:-) Třeba vám to taky spraví vaší podzimní náladu!
Všechny dívky hledají milého, pěkného, galantního a hezky upraveného chlapce. Takový chlapec už ale chlapce má.

Jak si udělat nepřátele

20. září 2011 v 16:43 | ps-rosien |  Moje tvorba
Potkat skutečně dobrého přítele je velké štěstí. Někdo ho má takový ranec, že takového "kamaráda do deště" potká i víckrát za život, někdo naopak to štěstí ani vůbec mít nemusí.
Stejně tak si ale myslím, že ani udělat si "dobrého" nepřítele není žádná hračka! Tím myslím skutečného nepřítele, takového, který vás neustále propaluje nenávistným pohledem a ani večer před spaním si nedá pokoj a představuje si alespoň vaší velice krutou smrt. Mezi "menší" nepřátele se ale dají počítat i lidi, kteří vás možná zrovna "nemusí". Většinou jich bývá dost, někdy až víc než dost , ale co kdyby náhodou někdo z vás měl pocit, že má těch nepřítel pořád tak nějak málo? Snadná pomoc, nepřátele si můžete získat snadno a rychle.
Dejme tomu, že zrovna píšete písemku ve škole. Shodou náhod z předmětu, který vám jde. Narozdíl od vašeho spolužáka. Teď byste měli zpozornět! Ideální příležitost k tomu, vytvořit si nepřítele! Co takhle dotyčnému člověku a budoucímu nepříteli v jedné osobě mile, ale nesprávně poradit? Uvidíte, že výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.. Jen do vrácení učitelem opravené písemky.
Máte povětšinou holčičí nepřátele a chtěli byste mít i nějakého toho protivníka mužského rodu? Asi nejosvědčenější je pozvat -nebo ještě lépe nechat SE pozvat- dotyčného na fotbalový zápas jeho oblíbeného klubu. Prodrat se do kotle těch největších a nejvěrnějších fanoušků a tam rozprostřít pořádně výrazný transparent, který jim nebude zrovna fandit. Je to sice zdraví poněkud nebezpečné,ale jednu velkou výhodu to má - nepřítelem se vám pravděpodobně nestane pouze onen kluk, ale i celá kupa dalších fanoušků toho klubu. A hned máte tolik mužských nepřátel, nádhera!
Pořád vám počet vašich nepřátel ne a ne stačit? Není nic jednoduššího než počastovat nějakou pořádně peprnou nadávkou každého, koho potkáte! Nebo naopak dělat toho největšího chytrouše pod sluncem, každému radit.. a radit.. a radit. Se vším, vždy a všude. Zprvu budete lidi jen otravovat, ale nebojte, v nenávist se to brzo přehoupne!
Tak co, už máte nepřátel dost? Pokud ano, přeju, ať si je pořádně užijete. :-)

Poznámka pod čarou: Pokus o fejeton.

Nový trend v lakování nehtů- styl ombre

18. září 2011 v 18:46 | ps-rosien |  Fashion
Pokud jste o tomto stylu lakování vašich nehtů ještě neslyšely, je nejvyšší čas to napravit! Slovo ombre se ale nepoužívá nejen u nehtů. Mohly jste to slyšet třeba i ve spojení s vlasy. Zde se jedná o tzv. dvoubarevné vlasy, nahoře tmavé, dole zesvětlené. Pro inspiraci obrázek:

autor: profimedia.cz
V podstatě se dá říct, že nehty ombre vypadají ve výsledku stejně jako vlasy. Tedy dvě barvy, světlá a tmavší. Jak postupovat? Čtěte uvnitř článku.

Už jste podlehly zumbě?

13. září 2011 v 19:32 | ps-rosien |  Rady a tipy
O novém fenoménu už určitě slyšel každý z vás. Co je na ní vlastně tak skvělého? Proč jí všichni milují?
I přesto, že to naše městečko je takový malinkatý, se i u nás před nějakou dobou objevily kurzy zumby. Všichni jsme zírali, protože u nás takových akcí moc nebývá. Ne, my vlastně ani nejsme tak maličký město, ale třeba zábava je u nás jednou za rok. A v okoloních vesnicích skoro každý víkend. Ale to odbíhám od tématu. Jen sem prostě chtěla říct, že tady u nás moc akcí nedělají. A najednou zumba! No jasně, že i takovej lenivec obecný jako já tam nesměl chybět!:-)

Co je láska?

12. září 2011 v 18:37 | ps-rosien |  Láska
Asi vás napadne, co je to za hloupé téma. Nedivím se. Taky by mě nikdy nenapadlo, kdyby se mi ve škole nesnažili do hlavy nacpat filozofii. To si tam tak sedím, dělám že poslouchám, ale přitom myslím na spoustu jiných věcí.. a najednou třída ztichne. Aj, aj, řeknu si, že by učitel mluvil na mě a teď všichni čekají, co řeknu? Rychle se kouknu na sousedku a ona mě naštěstí hned pochopí a pošeptá mi, že se učitel ptal, co je to láska. Proč všichni tak zaraženě mlčí, říkám si. Já patřím mezi ty, kteří neodpovídají na otázky, dokud se jich někdo nezeptá, ale máme tam spoustu lidí, kteří melou furt a odpověď najdou na všechno. Jak to nakonec s touhle otázkou a odpovědí na ní dopadlo? Čtěte uvnitř článku.

Stužky, šerpy a další věci, vyvolávající třídní hádky

9. září 2011 v 17:18 | ps-rosien |  Rubrika beze jména:-)
Jak momentálně funguje naše třída? Docela se hádáme. Nad takovou docela prkotinou, když se nad tím zamyslím.Konkrétně nad stužkovákem a maturiťákem.
Jsme tři třídy, to znamená docela dost děcek, takže dohodnout se tak, aby byli všichni spokojení určitě nejde. Ale když se nedokážeme dohodnout ani u nás ve třídě, to už se mi zdá pěkně hloupý!
Teď hlavně řešíme stužky a šerpy - barvy a nápisy.
Šerpa bude naprosto neoriginální, tedy taková bílá a černý nápis. Přece jen se tato kombinace bude hodit ke všem šatům.
Stužky ale pořád nemůžeme dohodnout. No chápete to, něco tak maličkýho jako stužka a my se neshodnem?!
Já konkrétně jsem se zamilovala do těchto mott:
... a pak že učený z nebe nespadl!
Na co je mi moje chytrost, když hloupost světem vládne.
Vadná série.
Správný student nespěchá.
Už čtvrtým rokem předstírám inteligenci.
... škoda slov.
Ale samozřejmě kluci vybrali jedno "moooc" nápadité, takže nakonec tam budem mít nějakou hloupost.
Těšte se, až i vy budete ve čtvrťáku vybírat!:-))

Závislost jménem xteen

7. září 2011 v 19:38 | ps-rosien |  Rubrika beze jména:-)
Možná už jste o téhle stránce někdy slyšeli. Patří mezi ty nejznámější stránky pro teens u nás. O co vlastně jde? Nechci dělat žádnou reklamu!!, ráda bych to jen jednoduše přiblížila a řekla svůj názor. Nic víc, nic míň. :-)

Úterý aneb mé stresy s výběrem školy

6. září 2011 v 19:41 | ps-rosien |  My diary
Dneska jsem měla jediný den, kdy jsem ve škole končila dřív. Joo, já měla takový plány! Flákat se, jít ven, pak se zase flákat. To by za náma před jednou hodinou ale nesměl přijít učitel, že do týdne! mu musíme přijít říct, na jaké školy se budeme hlásit. Chápete, do týdne! Asi rozumíte, že já NEVÍM, na jakou školu se chci hlásit. Vůbec ani nevím, co chci dělat, tak jak mám vědět školu?!
Takže žádný volný odpoledne, strávila jsem ho surfováním po internetu. Žádným hraním her nebo něčím podobným, ale hledala jsem všecko o VŠ.
A výsledek? Rozhoduju se mezi třema oborama: žurnalistika, psychologie, práva. Školy v Praze nebo v Brně.
Ani nevíte, kolik práce mi dalo, to takhle zredukovat! Jenže co dál? Musím si dál vybrat něco hlavního z téhle trojky, ale nemůžu se hnout dál. Kdybych měla uvažovat srdcem, práva vyloučím. Kdyby hlavou, práva zůstanou. Je to tak složitý, závidím všem, kteří ví, co chtějí jednou v životě dělat. Já to vím taky - chci bydlet v Rakousku, jednou jet na Ibizu, mít 3 dětičky-kloučky... ale o povolání nevím nic. Přitom to je pro mě teď to nejdůležitější. Ale já už to tak mám. Vždycky, když se mám o něčem rozhodnout, prostě nemůžu. Předem třeba vím, co bych chtěla, pak ale najednou přijde ten moment rozhodnutí... a já netuším!
Jsem prostě strašnej člověk. Línej, nerozhodnej, nepořádnej. No hrůza!:-D
Zítra ve škole zase až do čtyř. Navíc tři hodiny s mojim "oblíbeným" učitelem. Už aby to bylo, nemůžu se dočkat! (ironie nejtěžšího kalibru:-))
Už aby byl pátek!:-D
Mějte se a smějte:-)

Pomoc, nesedla jsem si se spolužáky!

5. září 2011 v 19:09 | ps-rosien |  Rady a tipy
Už to, že najednou opouštíš lidi, se kterýma jsi strávila takovou dobu, je samo o sobě stresující. Sama jsem ten stres zažila. Samozřejmě myslím přechod ze základky na střední školu. Horší je, když se vyskytnout problémy s vašimi novými spolužáky. Nemluvím přímo o šikaně, tu snad nikdo z vás nezažívá, pokud ano, určitě se nebojte to nikomu říct! Ale někdy se stane, že si se spolužáky prostě nesedneš..

Hrůza jménem čtvrťák

5. září 2011 v 18:23 | ps-rosien |  Rubrika beze jména:-)
Jestli jsem si někdy myslela, že je škola hrozná, stěžovala si, kolik toho máme, naříkala... všechno to beru zpět!!!

Pondělí- 5.9.

5. září 2011 v 18:11 | ps-rosien |  My diary
Ahoj, tak mě tady máte!:-D Ne, neumřela jsem.
Ani nevíte, jak se stydím!!
Naposledy jsem tu byla někdy před koncem prázdnin, to znamená už týden pryč a já sem ještě nehodila ani jeden článek. Je mi to hloupý už kvůli mě, protože mě prostě baví psát, moc ráda sem nějaké články dávám.. a jak hloupý je mi to hlavně kvůli vám! Pokusím se polepšit, i když zjišťuju, že teď ve čtvťáku radši nebudu nic slibovat, protože kolik toho my budeme mít.. No, o tom víc později:-)
Na konci prázdnin jsem byla v Pardubicích. Myslíte, že to bylo výborný?....... Bylo!:-) Bylo nádherný počasí (teda až na sobotní pořádnou bouřku, která nám totálně vytopila stan), cestu jsme zvládly v pohodě (i když chvilkama to bylo tak tak), s lidma, u jakých jsme byli, jsem to taky nějak přežila.
První den bylo strááášné vedro i na mě, milovníka pařáků, takže to jsme odpoledne strávily lenošením na koupališti.
Druhý den jsme jely do Hradce Kr., jasně že hlavně za nákupama. To si takhle vyjdeme z nádr. haly a hledáme, kde by tak mohlo být centrum. Vydaly jsem se ulicí, která vypadala tak nějak nejvíc zalidněně. Jdeme a jdeme.. a došly jsme až k Tescu. Tesco nechcem! Řekly jsme si. Tak jsme odbočily. A zase jdeme a jdeme. Pak už to na nás bylo nějaký dlouhý, tak jsme vymyslely, že do centra dojdeme podle značky pro AUTA! Jo, jak pořádný paka jsme pořád šly okolo hl. silnice. Pak jsme došly kamsi, kde byly nějaké trhy pro milovníky parolodí, za co se nepovažuju, tak jsme se zeptaly nějaké paní, kde že je nějaké nákupní centrum.Prý máme jít rovně a dojdem tam. Tak už po několikáté za den jdeme a jdeme. Pak jsme konečně dorazily k obchodům! Upřímně už jsem ani neměla náladu na nákupy, tak jsem byla vyřízená! Když jsme něco málo nakoupily, řekly jsme si, že je nejvyšší čas jít, protože než zase dojdem zpátky na nádraží.. Venku najednou koukáme... jo, viděly jsme věž nádr. haly! Byla několik set metrů od nás! Víte, k tomu obchodnímu centru totiž patřilo to Tesco, ke kterému jsme prvně došly...a pak odbočily pryč!:-D
Večer jsme navštívily slavnou diskotéku ve Skořenicích. Bylo tam sakra moc lidí, ale to se mi líbilo! Nechci tu o tom psát žádné podrobnější zážitky, shrnu to jen tím, že to bylo parádní! A ani mi pak nebylo moc špatně, což je jen další plus:-D
V neděli jsme jely do Pardubic, v hospodě po nás číšník chtěl občanku, css:-) Vím, že vypadám taak na patnáct, ale dávat to tak okatě najevo...:-))
V pondělí už jsme odjížděly. Viděla jsem se s jednou kamarádkou z lázní, byla sem moc moc ráda, že jí vidím.
Měly jsme plno zážitků, ale to vás stejně asi nezajímá, tak jsem to vzala jen tak "ve stručnosti".
Jak jste se měly celou dobu vy??:-)
Co školička? Taky jí tak ♥? :-))