Co je láska?

12. září 2011 v 18:37 | ps-rosien |  Láska
Asi vás napadne, co je to za hloupé téma. Nedivím se. Taky by mě nikdy nenapadlo, kdyby se mi ve škole nesnažili do hlavy nacpat filozofii. To si tam tak sedím, dělám že poslouchám, ale přitom myslím na spoustu jiných věcí.. a najednou třída ztichne. Aj, aj, řeknu si, že by učitel mluvil na mě a teď všichni čekají, co řeknu? Rychle se kouknu na sousedku a ona mě naštěstí hned pochopí a pošeptá mi, že se učitel ptal, co je to láska. Proč všichni tak zaraženě mlčí, říkám si. Já patřím mezi ty, kteří neodpovídají na otázky, dokud se jich někdo nezeptá, ale máme tam spoustu lidí, kteří melou furt a odpověď najdou na všechno. Jak to nakonec s touhle otázkou a odpovědí na ní dopadlo? Čtěte uvnitř článku.


Jak už jsem psala, položená otázka zní: Co je láska? Zkuste si něco odpovědět a pak čtěte, co řekli moji spolužáci.
Jako první se odvážila jedna z nejukecanějších spolužaček. Prý to každý definuje jinak, v podstatě je to něco neskutečného.Chaa, říkala sem si, neskutečného? To nemyslí vážně? Učitel jí na to řekl něco jako: Aha, a když se teda někde dva líbají, to není skutečnost? Ona mu na to řekla něco, že to ano, ale.. a dál už nevěděla, co říct.
Pak odpovídal jeden kluk, že láska je pocit, ketrý cítí dva lidi. Jen dva? zeptal se ho na to učitel. No, vlastně..
Pak padaly slova jako: láska je emoce, je to něco, co cítíte, ale nevidíte, ke konci to jeden kluk shrnul slovy: láska je prostě láska.
Víte, překvapilo mě, že na tohle téma se nikdo nechtěl moc bavit. Je nás tam skoro třicet, ale něco řeklo jen 5 děcek. A to vážně nic dlouhého, jen pár slov. Jinak každý zarytě mlčel a koukal do země. Já samozřejmě také nic neříkala, na mluvení před třídou mě prostě neužije, ale spousta děcek se zase v různým okecávání přímo vyžívá a k tomuhle neměla co říct.
Zdá se mi, že na to má vliv i dnešní doba. Před hoodně lety nepřicházel před svatbou v úvahu ani obyčejný polibek, poté se to trochu pozměnilo v tom, že nějaká ta pusa budiž, ale sex před svatbou? Většinou ani náhodou. Dneska je to úplně jinak. Spousta lidí kouká jen na to, co nejrychleji se s někým líbat, na diskotéce je každý týden spousta lidí jen kvůli tomu, že tam seženou někoho, s kym se tam budou moc vyspat. Žádná láska, city, nic takového. Prostě jde jen o tom, povykládat o tom kámošům/kámoškám.
Není pak div, že nikdo neumí říct, co je láska.
Upřímně obdivuji všechny, kdo současnému "trendu" nepodlehli.
Jen tak na závěr, našla jsem větičku, kterou řekl maličký 5 letý klouček, větičku, do které jsem se zamilovala, větičku, v které je podle mě víc citu než v odpovědích mojich spolužáků:
Láska je, když si na sebe dívka nastříká parfém a kluk použije
vodu po holení a pak si spolu vyrazí ven a jeden druhého dlouho očuchávají...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Laríí Laríí | Web | 12. září 2011 v 19:35 | Reagovat

Zajímavý článek :)

2 Ms. X Ms. X | Web | 12. září 2011 v 21:01 | Reagovat

Děkuji moc

3 Charlotte Charlotte | Web | 13. září 2011 v 13:56 | Reagovat

si fakt zlatá :) budem na teba myslieť a budú určite aj nejaké designy s ročnými obdobiami :) možno aj v spojení s tematikou lásky...uvidím čo sa z toho vyvynie :D

4 Sunny Sunny | 6. listopadu 2011 v 13:44 | Reagovat

"Láska začíná tím, že se člověk cítí být osamocený, a končí tím, že člověk po tom touží." A. N. Tolstoj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama