Pomoc, nesedla jsem si se spolužáky!

5. září 2011 v 19:09 | ps-rosien |  Rady a tipy
Už to, že najednou opouštíš lidi, se kterýma jsi strávila takovou dobu, je samo o sobě stresující. Sama jsem ten stres zažila. Samozřejmě myslím přechod ze základky na střední školu. Horší je, když se vyskytnout problémy s vašimi novými spolužáky. Nemluvím přímo o šikaně, tu snad nikdo z vás nezažívá, pokud ano, určitě se nebojte to nikomu říct! Ale někdy se stane, že si se spolužáky prostě nesedneš..


Zatím se to snaž brát s nadhledem! Ty děcka znáš jen pár dní. Jsme jen lidi a často se mýlíme. Ne první pohled se ti možná můžou zdát strašní, časem ale třeba ještě poznáš, že vůbec nejsou tak špatní, jak sis původně myslela. Může se stát i to, že se stanete skvělými kámoši. Každý je ze začátku nervozní. Nervozita může způsobit to, že se člověk chová jinak. Někdo je tišší než normálně, někdo naopak hraje příliš sebevědomého aby tím ten svůj strach zamaskoval. Tobě pak může připadat, jak nesympatičtí lidi to jsou.. Znovu opakuji: klid! Dej tomu ještě pár dní. Líp se poznáte, společné problémy se školou vás spojí.. Nakonec to nebude tak strašné, jak to vypadalo.
Co když se ale neskamarádíte ani po několika týdnech? Co když si i pak připadáš ve třídě jako "mimoň"?
Možná si se zkoušela zkamarádit jen s těma největšíma hvězdama. Co zkusit někdy promluvit s tou nenápadnou holkou? Třeba je fajn, jen se tak neprojevuje.. Stejně tak si můžeš najít kámoše ve vedlejších třídách. Hodinu nějak přetrpíš a na přestávku pak můžeš zaběhnout za novou kamarádkou.
Zkuš zapřemýšlet i nad tím, proč se k tobě spolužáci chovají tak odmítavě. Někdy totiž může být vina i na tvojí straně. Nechováš se až moc rozmazleně? Nežaluješ? A nevím co všechno ještě. Na střední už jsou lidi přece jen dospělejší, takže si tvé chyby uvědomí mnohem víc než děcka na základce.Ve třídě máme jednu holku, která se chová příšerně. Už od prváku se jí kluci smějou, holky jí nesnáší.. vždy mi jí bylo líto, snažila jsem se s ní bavit.. pak mi ale došlo, že to prostě nejde. Ať se na mě nezlobí, ale na níc nejde nic, než být nepříjemná.
Neboj se spolužákům otevřít, můžete vymyslet nějakou seznamovací party, uspořádat společnou akci, cokoliv vás jen napadne! Neboj se zapojit, oni to určitě ocení.
Držím palečky, ať se vám všem na nových školách líbí!! Uvidíte, že na střední to je vlastně pořádně faajn!:-)
A i kdyby to tam nebylo přesně podle vašich představ, ty 4 roky rychle utečou a pak přijde další období, třeba vysoká, údajně jedno z nejlepších období života!!:-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 candiis candiis | Web | 5. září 2011 v 19:21 | Reagovat

na jednu stranu si říkám, že pokračovat chci, ale pak zas přijdou na mě chvíle kdy to chci zrušit, ale tak to je asi normální :) sem si říkala, že kdybych tam přidala třeba nějaký články z mýho života nebo tak, dalo by se to tím oživit.. na fashion už nemám ani moc nápady, tak nic nepřidávám.. rozhodně ale nový blog zakládat nebudu :)
jo a kdyžtak sem si tě přidala na icq, tak abys věděla že sem to já ;)

2 Ms. X Ms. X | Web | 5. září 2011 v 19:24 | Reagovat

:) Krásné, já si se spolužáky nesednu, zní to sebvědomě, ale mám pocit že jsem mentálně lehce dál než oni. Ale těch pár let mě naučilo nad tím mávnout rukou a smířit se s tím že oblíbená nejsem, protože nepíšu jak retard a nezamiluju se do kluka jen proto, že má dobrý vlasy.
Jinak ti moc děkuji za komentář! ;)

3 candiis candiis | Web | 6. září 2011 v 20:02 | Reagovat

nebo kdyby si chtěla, můžeme si třeba popovídat někdy i na fb :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama