Závislost jménem xteen

7. září 2011 v 19:38 | ps-rosien |  Rubrika beze jména:-)
Možná už jste o téhle stránce někdy slyšeli. Patří mezi ty nejznámější stránky pro teens u nás. O co vlastně jde? Nechci dělat žádnou reklamu!!, ráda bych to jen jednoduše přiblížila a řekla svůj názor. Nic víc, nic míň. :-)


Takže tedy: co to ten xteen vlastně je? Jak už jsem napsala na úvod, jedná se o stránku určenou -jak už vyplývá z jejího názvu- především pro teenagery. Není to ale podmínkou, jak jsem si už několikrát všimla, stránky navštěvují i starší. Na xteenu můžete najít novinky ze světa filmu, různé poradny, můžete si tam založit vlastní líbím se ti s fotkama nebo komentovat fotky jiných uživatelů, ale hlavní je soutěž o xgirl, xboye a nově také xgroup.
O co v téhle soutěži jde? Přihlásíš se, systém ti vybere soupeře a začne 24 hodinový duel. V té době ty buď jen oplácíš hlasy, které dostaneš, nebo hlasuješ a čekáš, kdo ti hlas oplatí. Většinou záleží na domluvě se soupeřem. Když získáš víc hlasů, vyhráváš a dostáváš nového soupeře. A tak dál a dál. Když nezvítězíš, nic se neděje, prostě se přihlásíš znovu. Cílem je dostat se do top10, ketrá získává nějakou malou cenu.
Sama jsem si prošla obdobím, kdy jsem na xteenu měla vypěstovanou menší závislost. To bylo už asi před dvěma lety. Tenkrát se hrálo o xmiss, když si vypadla, musela se posílat smska, aby ses opět vrátila do soutěže. Tenkrát se hrálo fér, žádné škemrání o hlasy, vyhrávaly/i opravdové krásky/krasavci. Potkala jsem tam spoustu fajn lidí, dokonce jednu z mojich současných výborných kamarádek.
Potom se pravidla trochu změnila, lidé začali víc hlasovat, prosit o hlasy, už to nebylo jen o kráse. V té době jsem tam profil poprvý smazala.
Po nějaké době mi to nedalo a udělala jsem si ho znovu. Pár fajn lidí jsem tam i v tý době potkala, ale jinak už šlo jen o hlasování, později o to, kdo zapne dřív program. Ano, to je to, co mi na xteenu vadí nejvíc. V podstatě každý, kdo se tam vyzná, chce do topky, používá program na hlasování. Navíc je to teď zavedené tak, že každý má různou barvu kolečka. Kdo je tam krátce má šedé, pak postupně se přes zelené dostanete až k červenému. Jaké kolečko, takový počet hlasů někomu dáš. Např.: někdo s šedým kolečkem ti dá hlas, máš bod. Někdo s červeným kolečkem ti dá hlas, hned máš bodů 10. Takže hlasy dostává ten, kdo má "lepší" kolečko, ať si je na fotce třeba jen černej flek. To je jedno.
Nechci vás k xteenu nijak navádět ani odrazovat. Chápu ty lidi, co u toho dokážou prosedět odpoledne. Jak už jsem říkala, taky jsem měla takové období. Teď ale můžu říct, že to je jen hloupá ztráta času. Několikrát za den dostávat komentáře typu: krásná, sluší, oplať.. i když to za toho uživatele posílá jen program, mi nepřijde nijak zajímavé a hlavně, je to taak strášně neupřímné! Jasně, někomu to může zvedat sebevědomí, ale není nad to, vyjít někdy ven a poslechnout si milý, obyčejný kompliment od srdce.
Ostatně, sami se na xteen klidně koukněte a udělejte si svůj názor :-)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Blázínek Blázínek | Web | 7. září 2011 v 20:52 | Reagovat

Moje kámošky zase dokážou hodiny a hodiny sedět u compu civět do Fejsbůku... nechápu! ;-)

2 candiis candiis | Web | 8. září 2011 v 21:23 | Reagovat

ja s xteenem zkusenosti nemam, nikdy sem tam profil nemela.. ale pamatuju si, jak jedna moje spolužečka na tom byla neustále, pořád sledovala duely, jak si vede.. pak kdykoliv sem se přihlásila na face, bylo tam mraky odkazů právě na tuto stránku a neustále někdo chtěl hlas..a kůli čemu? aby vyhrál ručník? deštník? ... omg! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama