Květen 2012

Co tě čeká ve čtvrťáku? 1.díl

21. května 2012 v 18:17 | ps-rosien |  Rubrika beze jména:-)
Ať už jsi ve třeťáku a čtvrtý ročník máš za dveřmi, nebo jsi na střední teprve nastoupila a čtvrťák se ti zdá daleko, nebo jsi na základní škole a čtvrťák a vůbec celá střední jsou pro tebe zatím jedna velká neznámá, určitě neuškodí, když si přečteš, co že tě vlastně v posledním ročníku na střední čeká a nemine.
Bohužel to nebudou jen samé příjemné věci, čeká na tebe hromada učení, stresu a možná i smutku, pokud se budeš muset rozloučit se třídou, která ti přirostla k srdíčku. Ale neměj strach, ten rok toho zažiješ mnohem, mnohem víc! A co líp, krom těch dříve vyjmenovaných negativ tě čekají jen samé super akce. O první z nich se dozvíš uvnitř článku.

Regreso nebo-li Návrat na scénu:-)

21. května 2012 v 16:43 | ps-rosien |  My diary
Na začátek suché konstatování: nebyla jsem tu víc než půl roku.
Je mi jasné, že tím jsem své věrné-i nevěrné-čtenáře ztratila.
Jaký byl můj důvod blog nenavštěvovat? Abych byla upřímná, bylo jich víc. Asi nejpodstatnějsí bylo to, že jsem byla ( a dá se říct, že stále jsem) ve čtvrťáku, kde je sice hodně učení, to je fakt, i když já si to samozřejmě nechala na poslední chvíli (měli jste mě vidět minulý týden-pár dní před maturitou, to jsem si málem vyškubala vlasy a slibovala si, že příště už se určitě budu učit hooodně dopředu:-)). Všechnu energii (řečeno s nadsázkou) mi zabíralo úsilí vymyslet, na jakou školu to vlastně chci jít. Myslíte, že teď už to vím? NE!! Je to nejhorší rozhodnutí, jaké jsem zatím musela udělat.
Ve škole jsem bývala každý den až do půl 4, domů přišla unavená, dokonce i víkendy bych celé nejraději prospala.
Ve čtvrťáku také probíhají nejrůznější školní akce-napíšu vám o nich víc v dalším článku- a jen jejich příprava zabere ne zrovna málo času.
Ale od pátku mám maturitu za sebou (uf, uf) a teď už mě čekají jen přijímačky a jinak mám VOLNOOOOOOOOOOO!!! :-) Proto se chci zkusit kouknout zpět na blog.
Jako první chci vám všem, kteří máte čtvrťák ještě před sebou, shrnout, jaké akce vás čekají-a věřte, že to budou akce velice příjemné a bohužel i méně příjemnější, a hlavně chci popsat, jak taková státní i školní maturita vůbec probíhá a co od toho tak můžete čekat.
A další témata na sebe samozřejmě nenechají čekat!:-)
Ciao, ps-rosien