Co tě čeká ve čtvrťáku? 1.díl

21. května 2012 v 18:17 | ps-rosien |  Rubrika beze jména:-)
Ať už jsi ve třeťáku a čtvrtý ročník máš za dveřmi, nebo jsi na střední teprve nastoupila a čtvrťák se ti zdá daleko, nebo jsi na základní škole a čtvrťák a vůbec celá střední jsou pro tebe zatím jedna velká neznámá, určitě neuškodí, když si přečteš, co že tě vlastně v posledním ročníku na střední čeká a nemine.
Bohužel to nebudou jen samé příjemné věci, čeká na tebe hromada učení, stresu a možná i smutku, pokud se budeš muset rozloučit se třídou, která ti přirostla k srdíčku. Ale neměj strach, ten rok toho zažiješ mnohem, mnohem víc! A co líp, krom těch dříve vyjmenovaných negativ tě čekají jen samé super akce. O první z nich se dozvíš uvnitř článku.


Ze začátku chci říct, že ve všech krajích probíhají akce čtvrťáků různě (ne nadarmo se říká: "Jiný kraj, jiný mrav."), proto se může stát, že já vám tady napíšu, že u nás se dělalo to a ono, a vy si poté řeknete, že jsem pěkný lhář. Nejsem (dobře,zrovna teď nejsem :-) ). Ale jádro akcí zůstává stejné.
Stužkovací večírek nebo-li zkráceně stužkovák
První akce, která tě čeká, je stužkovák. Záleží jen a jen na žácích, kdy si ho udělají, obecně bývá v době od konce října do poloviny prosince. Předtím, než nastane večer D (nebo spíš večer S jako stužkovací), musíte objednat stužky. Můžete si vybrat z nejrůznějších barev, můžete na ně dát různé ozdoby, uvidíte, z katalogu si určitě vyberete. Taková stužka na sobě (opět většinou) mívá uvedeno jméno školy, třídy a poté to nejdůležitější-hlášku, která vaši třídu buď charakterizuje nebo se vám prostě jen líbí (dohodnout se na něčem, co se bude líbit všem, je docela makačka :-) ). Když máte stužky, večírek může začít. Většinou je stužkovák i na určité téma (všichni jako pohádková postava..) , ale to už záleží na tobě a tvojí třídě.
Na večírek chodí i učitelé (žádný strachy, většinou odchází hodně brzy :-D ), proto nezapomeň se spolužáky vymyslet nějakou zábavu i pro ně.
Na stužováku se samozřejmě pije (předpokládá se, že už všem bylo 18 :-) ), bavíš se s ostatníma včetně učitelů a poté přijde samotné pasování na čtvrťáky mazáky, kdy tě učitel zavolá a na triko ti připne stužku. A je to, jsi ooo velký a ooo mocný čtvrťák!
Až učitelé odejdou, večírek pokračuje i bez nich a dál se vedou inteligentní řeči, počítají matematické příklady, případně zkouší chemické pokusy :-D (samozřejmě ironie)
Pro mě byl stužkovák jedna z nejlepších a nezapomenutelných akcí, jen jsem litovala, že jsem na místě činu (ne, nikoho jsme tam nezavraždili :-) )nezůstala dýl.

Taková je tedy první akce, která tě ve čtvrťáku čeká.
Další bude brzy následovat :-)
Ciao, ps-rosien
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DOMI LOFTY DOMI LOFTY | 4. června 2012 v 21:21 | Reagovat

ČETKL JSEM ČLÁNEK O XTEEN .. ALE ;) NEZLOB SE...Prosím o HLAS! Nutné !! pro > Domi Lofty <  http://www.xteen.cz/xboy/1566957-domi-lofty-x-jack-narkotic  POKUD CHCEŠ OPLATIT (nejlíp uděláš >) NAPIŠ SI ! ... přidávejte na FB a napište pokud stojíte o to být v elitě ( být zlatíčko ) .. kdo pomůže BLONĎÁČKOVI S MODREJMA OČIMA ? :P :D ;*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama