Jak bojovat s depresí?

7. března 2013 v 17:03 | ps-rosien |  Rubrika beze jména:-)
Kdo z nás někdy nepoužil slova : "Mám depku!". Stačí špatná známka ve škole, hádka s rodiči nebo třeba nepovedený zápas ve volejbale a ona depka je rázem tu. Sice to není ta pravá deprese jak ji definuje psychologie, ale i ona malá, ale zlomyslná depka umí člověka pořádně potrápit. Takže co dělat, když už se jednou objeví?


Každému samozřejmě proti smutku, depresi a jakékoliv nepohodě pomáhá něco jiného, takže budu ráda za jakýkoliv váš tip, ale vypíšu sem pár věcí, které spolehlivě pomůžou mně a kdo ví, třeba i někomu z vás nebudou úplně na škodu.
1. Na první místo uvádím bez rozmýšlení hudbu. Stačí si pustit nějakou rychlou, energickou písničku a po chvíli už vám to nedá a budete si podupávat do rytmu. Ovšem!: důkladně se vyhýbejte všem pomalým písničkám, ty samozřejmě depku prohlubují.
Co poslouchám na zvednutí nálady já? Například:

2. Přátelé. Nic člověka nepotěší tolik jako zábava s přáteli. Čajovna, kavárna, club, výlet, piknik, je tolik možností, co podniknout. Ovšem i tady pozor!: může se stát, že někdo z přátel má depku ještě větší než vy. V tom případě bude lepší se s takovým člověkem v tu chvíli nescházet, protože 1 (depka) + 1 (depka) = 2 pořádně velké depky.

3. Dobrý film. Někoho nejvíc potěší ulítlá komedie, vtipný seriál, jinému pomůže k zapomenutí depky pořádný horor nebo zajímavý sci-fi film.
Na co se nejraději koukám já?
- ze seriálů mi náladu spolehlivě zvedne Misfits, můj nejoblíbenější seriál všech dob. Poměrně nevybíravá mluva (slušně řečeno:)), alkohol, drogy, sex + nejlepší parta, jaká kdy v seriálu byla. Pro mě jednoznačné numero uno!
- a film? Radši než komedie mám ráda takové ty přemýšlecí filmy, z poslední doby např. Atlas mraků. Nebo španělské horory, ty jsou taky lahůdka! :)

4. Sport. A nejlépe nějaký rychlý, akční, kde můžete svou frustraci pořádně vybít. Např. při běhu můžete spojit sport a muziku. A máte hned dva zaháněče depky v jednom. Takže tenisky na nohy a jde se.

5. Sex. Samozřejmě jeden z nejspolehlivějších odháněčů depky. Zvedne vám nejenom tep, ale i náladu o 150 stupňů.

6. Spánek. A když už nic nepomáhá, nejlepší je to pro dnešek zabalit a jít se pořádně vyspat.

Tak úspěšný boj s depkou všem!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Betty Betty | Web | 7. března 2013 v 17:50 | Reagovat

Velmi vystižné!:)

2 František František | Web | 7. března 2013 v 18:25 | Reagovat

Všechno co tu píšeš funguje.Každý by si to měl přečíst , než začne řešit depku neuváženě :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama